Skocz do zawartości

Czerwone skrzela u skalara!


Yap88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego od razu jak pytałem to nie powiedziałeś czy chodzi Ci o skrzela czy o ich pokrywy? U mnie w akwarium czerwone przebarwienia pokrywy skrzelowej wystąpiły u zmienniaka ale uważam że nie jest chory bo zachowuje się normalnie.

 

Ten skalar ma odchylone pokrywy, łapie powietrze z nad lustra wody? Jakieś objawy są oprócz zaczerwienienia pokryw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie! wody ze sklepu nie wlewać do akwarium stanowczo odradzam.A jeżeli akwarium nie dojrzało to przyczyną śnięcia rybki i ubarwienia skrzeli skalara najlepiej robić często testy i w razie przekroczenia dopuszczalnych poziomów podmiana wody 30% obserwuj rybkę jak sie zachowuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ryba ma białe skrzela to jest młoda i zdrowa? Popatrz na fote którą dodałem. Ta ryba z lewej jest młoda a z prawej stara?

Niger stara nie zanczy chora ;)

 

 

to co żeś wkleił to już choroba mówię o lekko -tak normalnie zaczerwienionych skrzelach to świadczy o wieku. Młode ryby nie mają czerwonych skrzeli-nie aż tak jak stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta ryba na zdjęciu z czerwonymi skrzelami jest zdrowa.... A wiek (tak mniej więcej) można w inny sposób poznać. Czerwień skrzel zmienia się z wiekiem ryb, ale ma też różne odcienie w zależności od warunków w akwarium np temperatura i czy sól ktoś sypie do akwarium. Tak że wieku po skrzel kolorze bym nie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...