Skocz do zawartości

Ampularia obojnak?:/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..z 4-5 miesięsy temu kupiłam ampularie..miała jakieś max.3 cm. Dzisiaj z 6,5 cm. Kupiłam jedną ze względu na to iż nie planowałam mieć jej potomstwa:P..jednakże dzisiaj, w zasadzie przed chwilą bardzo się zdziwiłam..nad taflą wody, na pokrywie zauważyłam kilku cm zlepek jaj..i tu nasuwa mi się pytanie..czy to jest w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ampulartia to samo :) też ją kupiłam ale była wieelka i po 3 tygodniach zaczeły łazic male ampularijki :D tylko że ja nie zauważyłam ani jednego kokona O_o niestety wszystkie ślimaczki są w izolatce bo zeżarła mi pół baniaka roślin menda jedna ;) siedzi sobie w takim 2 litrowym słoiku z piaskiem i roślinkami i łazi z małymi na grzbiecie chyba im dobrze ;) tylko co tydzien musze wrzucać nowe rośliny bo ciągle brakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ja ją mam od "maleńkości"..i dzisiaj się zdziwiłam na widok tego co zobaczyłam..a że jest jedna w akwarium to już w ogóle..dlatego też pomimo tego że świadomie kupowałam ją jedną z wiadomych przyczyn..zaczęłam wątpić w to czy faktycznie jest rozdzielnopłciowa skoro taki "bonus" po tylu miesiącach na pokrywie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja kupiłem 2, po paru miesiacach jedna mi zdechła a jedna sobie żyła. Pewnego dnia pod pokrywą znalazłem suchy kokon. Na poczatku myslalem ze sa tej samej plci bo nic sie nie rodzilo przez te poczatkowe kilka miesiecy a tu proszę... Niestety ostatnio druga ampularia też padła. Słyszalem że jedno zapłodninie starcza samicy na całe życie. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...