Skocz do zawartości

250l BW Pomysł na Obsade Hymmm...


Gaweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli to 250l to raczej nie trzeba wymiarów bo pewnie ma 120cm.

250 l to najczęściej 100x50x50 cm.

 

Zebra do bw? :zamieszany:

Już poprawiłem wymiary.

 

A co do zebry to należy dokładnie czytać posty ;)

A jakie wymiary?

Ale gdyby to miało być BW tylko z wyglądu to z większych ryb:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

no 250l...Można pomyśleć...

Troszkę maława powierzchnia dna, wolę zdecydowanie niższe baniaki co pozwala powiększyć powierzchnię dna ale to już moje kompleksy są :)

Do BW polecił bym kilka sztuk jakiś małych, niezbyt wyrośniętych fląder, bardzo ładnie wyglądają jak się przyrzucają piaskiem i kręcą w takim mrocznym klimacie.

Oto kilka czasem w pl dostępnych fląder słodkowodnych.

Brachirus harmandi

Brachirus panoides

Cynoglossus feldmanni

Catathyridium jenynsii

Cynoglossus microlepi

Synaptura salinarum

Trinectes maculatus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zebry to należy dokładnie czytać posty ;)

 

Ale gdyby to miało być BW tylko z wyglądu to z większych ryb:

 

Czytać potrafię i to ze zrozumieniem. Wiesz jak wygląda bw? Czarna woda jak sama nazwa wskazuje. Czym to chcesz barwić, żeby utrzymać herbaciany kolor wody, twardość kilkunastu st N i ph w okolicach 8? Plakatówkami? Po co polecać do pseudo bw ryby które tam nie pasują? To tak jakby polecać do "BW tylko z wyglądu" pyszczaki :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do zebry to należy dokładnie czytać posty ;)

 

Ale gdyby to miało być BW tylko z wyglądu to z większych ryb:

 

Czytać potrafię i to ze zrozumieniem. Wiesz jak wygląda bw? Czarna woda jak sama nazwa wskazuje. Czym to chcesz barwić, żeby utrzymać herbaciany kolor wody, twardość kilkunastu st N i ph w okolicach 8? Plakatówkami? Po co polecać do pseudo bw ryby które tam nie pasują? To tak jakby polecać do "BW tylko z wyglądu" pyszczaki :zamieszany:

Ale kolega sam zaproponawał, że chciałby zebry, więc je po prostu dopisałem do mojej listy. A BW tylko z wyglądu to właśnie piach, herbaciana woda, korzenie, liście i nie koniecznie ryby z tego biotopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział to tak 2 x Mekka, 2+1 Kakadu, 2 x Akara Maroni, kilka kirysków panda lub lamparcich i jakieś fajne glonojady z L -? rosnących max.15- 12cm.

Pielęgnice i pielęgniczki w jednym akwarium! W sumie dla pielęgnic to dobrze będą miały zajęcie. Tylko kakadu szkoda.

Spróbuj zrobić tak. W głowie poukładaj sobie plan zagospodarowania akwarium. Czyli że korzeń dasz gdzieś kamień gdzieś Podloze dasz jakies itp. Jak powstanie ci taka wizja łatwiej będzie coś wybrać. Akwarium masz wysokie więc możesz dać jakąś łagodną nie za dużą pielęgnicę i np skalary. Ja u siebie mam ziemiojady. Dojdą skalary dokładnie mówiąc altum-peru (Niestety obecnie nie ma ich w moim sklepie. Może będą we wtorek) dzieki temu będę miał obsadzoną górę akwarium i dół. A te ryby nie powinny walczyć ze sobą ponieważ nie będą pływać na tym samym poziomie. Ale wszystko zależy od tego jaki wystrój będzie twojego akwarium. Może pielęgnice plus ryby ławicowe.

Jeszcze jedno - sprawdź sobie parametry wody w sieci. Dzieki temu będziesz wiedział na co możesz sobie pozwolić. Chyba że chcesz dużo czasu poświęcać na przygotowanie wody. Chodzi mi tu przede wszystkim o twardości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...