Skocz do zawartości

[50,4] Flamingo (moje, nie oddam!)


Endriu ;P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zaprezentować wam mój drugi baniak(pierwszego nie pokażę, nie chce zasypu komentarzy stylowo złych itd... :D ).

Zalane zostało gdzieś w marcu, a rybki wpuściłem następnego dnia(wszystkie żyją ;)).

:arrow: Wymiary - nie znam, akwa dostałem w spadku.

:arrow: Oświetlenie - Philips, pewnie ze 20W.

:arrow: Filtracja i napowietrzanie - wbudowany w akwarium filtr Flamingo z deszczownią i na czas dojrzania do krewetkarium AquaEl Fan-mini.

:arrow: Rośliny:

rzęsa wodna

alternanthera... - nazwy do końca nie znam

jedna roślinka, której też nazwy nie znam(była w zestawie)

Java moss

:arrow: Rybki:

13x neon innesa

2+2 platka + niemowlę

1 mieczyk(płeć nieokreślona)

1 mix platki z mieczykiem

2 samce molinezji

1 kirysek szmaragdowy/pstry

2 zbrojniki niebieskie(w tym jeden albinos)

8x krewecie RC (tyle kupiłem, nie wiem ile jest)

2x krewetki Amano

5x helenka

:arrow: Inne sprzęty :

Grzałka AquaEl'a

:arrow: Technika CO2, nawozy, chemia...:

Zieleń malachitowa(ospa), Bactosan(to nie ja :D), Esklarin (Tu też nie ja ;))

Tropical - Ichtio-Vit, Bio-Vit, Vitabin, JBL NovoPrawn

:arrow: Parametry wody - nie znam :oops:

Mile widziane komentarze i sugestie ;).

Zdjęcia trochę niewyraźne, bo komórką robione.

Endriu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, aż boję się pomyśleć co masz w "pierwszym" akwa.... Bo tutaj delikatnie mówiąc: "śmierdzi zupą rybną" :roll:

 

Zbrojniki - pa pa - najmniejsze baniaki dla nich powinny mieć ok. 80cm

Mieczyk - j.w

Molinezje- j.w

Kiryski- ryba stadna , na pstre akwarium za małe a tym bardziej na szmaragdowe ;)

 

rybki wpuściłem następnego dnia

Jest się czym chwalić ? :zamieszany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, szczerze mówiąc nawet by go nie chciała.

Obsada fatalna. Mieczyki, molinezje, kiryski, zbrojniki-do oddania.

Wszystkie żyją. Hmm.. na razie. Akwarium powinno dojrzewać 2-3 tygodnie bez ryb.

Świr za gruby. Przez co optycznie zmniejsza akwarium a jasny i gruby żwir nie ładne wygląda. Roślin za małe, o wiele. Parę sterczących listków na krzyż. Do tego sprzęt jako bohaterzy pierwszoplanowi.

 

Zmień obsade, dokup roślin i może korzonka i zobaczymy co wyjdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szczupaku, nie pytaj :oops: . Niestety mieczyki i molinezje nie ja kupowałem, nie mogę ich oddać, więc jest problem. Obsada też nie za bardzo, bo w naszym mieście nie ma zbyt dobrze zaopatrzonych sklepów. Czyli kiryski pandy i te inne mniejsze oraz otoski - nie będzie ich w tym akwa.

Do Madzika- ryby przeżyły cały okres dojrzewania, i się okazało że akwa dostałem w lutym. Na wymianę żwiru nie mam czasu. Najwyżej tylko trochę czasu na podmiankę wody (nie całej, znam się trochę :zamieszany: )Roślinki były większe, tylko zbrojnik (ok. 15 cm, sprzedany) zeżarł wszystko :roll: . Filtr na pierwszym planie jest tylko na czas dojrzewania, gdyż dam go do krewetkarium, a filtr główny jest wbudowany za czarną ścianę(tło pełni rolę wlewu i wylewu) . Grzałkę się jakoś schowa. Nie mam za bardzo pieniędzy i nie mam pola do popisu... (mam tylko 13 lat, jednak coś zrobię z obsadą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam! Zanim weźmiesz się za cokolwiek, nie mówiąc już o hodowli zwierząt, najpierw poczytaj! Jest XXI wiek. Żeby dotrzeć do informacji na temat podłoża, czy obsady potrzebujesz jakieś 1,5 minuty. Jeżeli nie jesteś na tyle cierpliwy, żeby poćwięcić ten czas na zdobycie wiedzy to jak chcesz hodować w nim cokolwiek?

 

Proszę, przeżuć się na coś innego. Lubisz sport? Może koszykówka, albo piłka nożna...

 

PS Ja robię mnóstwo błędów, ale zanim choćby wsypałem żwir do akwarium, spędziłem chyba 3 tygodnie na czytaniu i pogłębianiu wiedzy. Tobie radzę to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale to akwarium wygląda potwornie. Wszystko zrobione "na odwal się" i prowadzone też "na odwal się". Przy odrobinie szczerych chęci można zrobić z tego ozdobę dla domu i komfortowe miejsce do życia dla rybek a nie tylko zabawkę 13-latka. I jesteś w błędzie, bo masz wielkie pole do popisu. Pieniądze cię ograniczają? Chcesz wyślę ci za darmo zielska, pod warunkiem, że weźmiesz się za temat akwarystyki poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie jest zabawka, tylko niespodziewane coś, na co się nie mogłem przygotować, narazie jestem chory i nie mogę za bardzo tam grzebać, a na restart nie mam drugiego akwa i tyle czasu (nauka...). Żwir był w zestawie, więc pretensje nie do mnie. Obsadę maksymalnie zredukowałem, gdyż były tam 3 danio, 2 brzanki różowe, 1 neon innesa, 4 mieczyki, cztery zbrojniki, 1 glonojad syjamski, 1 platka, 1 zwinnik jarzeniec, reszty nie pamiętam, ale było tego sporo...

Pytanko - czy da się bez przenoszenia ryb zmienić podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...