Skocz do zawartości

co to jest ??


ent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj zauważyłem jakieś cholerstwo na szybie co to jest ?? skąd się mogło wziąść ??

Stosuje kulki gliniano torfowe, do tego dodaje potas i żelazo (przy wymianie wody) i carbo codziennie. Filtr działa non stop akwarium jest naświetlane średnio 6-7 godzin dziennie. Skąd się te glistki wzieły ?? Dodam że tylko dwie roślinki mi rosną fajnie a reszta stoi w miejscu. Dosypałem też szczypte pokarmu dla rybek mimo że ich jeszcze nie mam.

 

Edit:

niepotrzebnie zakładałem nowy temat, już chyba wiem, to są nicienie albo wypławki, ich obecność znaczy o dojżewaniu akwarium ?? czy tak ?? trzeba z tym walczyć ?? bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są nicienie. Można spróbować z FMC. Ale walka z nicieniami jest dość trudna. Kiedyś chciałem wziąść moczarkę ze stawu. Włożyłem ją do wiadra z wodą. Pisało na FMC że 2 krople na 1litr. Ja dałem parę razy 1ml. i nic nie pomogło. I nie miałem moczarki w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMC wlewa się do akwarium. Stosuj najlepiej ten środek tak:

Pierwszego dnia wieczorem lub rano całą dawkę.

Następnego dnia pół dawki.

Trzeciego i czwartego dnia po 1/4 dawki.

Później do usunięcia lekarstwa z wody możesz zastosować węgiel aktywowany.

Poczekaj jeszcze minimum 3 dni, i dopiero wpuść rybki. Wtedy będziesz miał większą pewność że im się nic nie stanie. Bo nicienie mogą je pozabijać.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...