Skocz do zawartości

Roślinki z allegro?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co sądzicie o kupowaniu roślinek przez allegro. Czy podczas podróży niszczą się. Bo u mnie w sklepach najtańsza roślinka kosztuje 10 zł, a na allegro cały zestaw po 30-40zł. Bo myślałem, żęby zamówić sobie taki zestaw do mojego 72l. Na razie są tam 4 roślinki:/ http://allegro.pl/zestaw-roslin-21-gat- ... 23291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy zamawiałem roślinki przez allegro i zawsze docierały w dobrym stanie, czasami trafiały się jakieś sadzonki które nie wytrzymały, ale były to sporadyczne przypadki.

 

PS.: Wybrałeś akurat zestaw z bardzo wymagającymi roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja roślinki praktycznie tylko na allegro kupuje. Jak są dobrze zapakowane to dotrą w całości.

Radziłabym Ci jednak znaleść na allegro zestaw składający się z 5-6 gatunków ale z większą liczbą roślin z każdego gatunku tak by powstały jakieś efektowne kępki. Kupując ponad 20 rodzai roślin po jednej sadzonce będziesz czekał ruski rok aż powstaną tak bardzo porządane przez akwarystów kępki. Tak samo z mchami. Lepiej kupić jeden gatunek ale więcej gałązek (chociaż z mchami na allegro akórat jest skromnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej kupić po prostu kilka roślin mało wymagających nie z zestawów?

Właśnie nie łatwiej. W okolicznych zoologicznych kiepski wybór.

A na allegro patrzałem kto ma w niewielkiej odległosci aby móc odebrać osobiście.

Myślę że można się z gościem dogadać aby zmodyfikować zestaw - mniej mchów a więcej roślin, najwyżej coś dopłacę.

 

A wracając do mojego linku.

Co z tego zestawu warto a co nie.

Mam akwa 126L, świetlówki 2x18W /DAYLIGHTSTAR i GROLUX/ a temp ok 25st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...