Jump to content
Sign in to follow this  
Erni-lee

Plaża ale jak ?

Recommended Posts

Czym oddzielić pach od substratu żeby zrobić plażę w akwarium :?:

hallo

Chcesz to oddzielić na stałe czy tylko przy usypywaniu?

Do usypania stosuje paski z kartonu, oddzielam nim warstwy ale to się później miesza, zwłaszcza jak się ma krewetki to te potrafią biegać z podłożem w łapkach :)

Najlepiej to wychodzi jak się ma piach i substrat w podobnym kolorze, wtedy nawet jak się trochę substratu na piach przeniesie to nie gryzie to aż tak w oczy.

Chodzi mi o zrobienie plaży na stałe a jeśli chodzi o kolor to substratu jest inny bo jaki sens by miało robienie plaży o tym samym kolorze co substrat :P

jaki sens by miało robienie plaży o tym samym kolorze co substrat

Na substracie rośliny zupełnie inaczej rosną niż na piachu, do tego przy przemieszczaniu się substratu na piach na pierwszy rzut oka nie widać że robi się bałagan. Mniejsza z tym. W każdym razie sypiesz piach a resztę na to usypujesz, możesz to spróbować podeprzeć jakąś palisadą z płaskich kamieni, siatką czy płotkiem z bambusowej maty do zwijania sushi.

Dobra może dam rade rzecz jasna na piachu nie mam zamiaru sadzić roślin

Ja w rogu usypałem sam żwirek i na tym dokonałem obsady roślinnej, na dalszą część akwarium wysypałem piasek.

Piasek nie miesza mi się ze żwirkiem.

Natomiast zawsze przy połączeniu żwirku z piaskiem możesz dać większe kamyczki.

Daje zdjęcie poglądowe.

Ja plażę chcę zrobić z jednego rogu na drugi przez środek ale zobaczę jeszcze co z tego wyjdzie

Widziałam jak gdzieś podczas sypania plaży oddzielano ją pionowo tekturką. Po jednej stronie sypano substrat, po drugiej piasek a później delikatnie wyjmowana tekturka.

Podłączę się do tematu.

Czym można oddzielić piach od żwirku(na stałe). Chodzi mi o to aby piać nie przedostawał się do żwirku(nieładnie to wygląda).

Można kupić drobna siatkę przybić do ramki zrobionej z desek i przesiać.

W każdym razie sypiesz piach a resztę na to usypujesz, możesz to spróbować podeprzeć jakąś palisadą z płaskich kamieni, siatką czy płotkiem z bambusowej maty do zwijania sushi.

^

|

|

Podłączę się do tematu.

Czym można oddzielić piach od żwirku(na stałe). Chodzi mi o to aby piać nie przedostawał się do żwirku(nieładnie to wygląda).

Jaa, odpowiedź miałeś wyżej , ale po co czytać ... szczyt lenistwa (może głupoty ?)...

można kupić drobna siatkę przybić do ramki zrobionej z desek i przesiać

A kto tu się pytał o przesiewanie :zamieszany:

Chodzi mi oto, czy można oddzielić to jakimś plastikiem, albo sztywną folią (którą oddziela się trawnik od warzywnika)? Czy czymś innym?

Krótka piłka, to szare to kamienie, mozna ładnie wkomponować je w korzenie, a potem roślinki (np pomiędzy kamieniami zasadzić elośka- Ahaed miał taki baniak)

[attachment=0]bez tytułu.JPG[/attachment]

Aha sorry mój błąd ponieważ myślałem ze kolega ma pomieszany żwir z piaskiem i chce go oddzielić jeszcze raz sorry.

Temat proszę zamknąć plaża nie powstała i tak a akwarium jest teraz nawet bez podłoża będzie kasa będzie i podłoże :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this