Skocz do zawartości

Glony w akwarium 25l


michal55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te glony to takie włoski rosnace w gore:(

to ktos wie jak sie ich pozbyc?

Bez testów nikt Ci nie pomoże.

 

Ojojoj, tu testy nie mają nic do gadania. Czy ten post jest tylko po to by nabić sobie licznik??? :)

 

 

 

To co masz, to okrzemki. Nie zwalczaj ich chemią, bo pozdychają rośliny.

Wyczyść ręcznie, filtr na ful i podmianka. Jak się to trochę ustabilizuje to kup sobie HELENKĘ. A jak będzie już zupełnie mało możesz kupić krewetki, ale zrób tylko test na pH, żeby nie było, że krewetka na drugi dzień zdechła.

Jeżeli akwa jest nasłoneczniane (np. jest na parapecie), to czym prędzej zmień mu miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz, to okrzemki.

Zawsze wydawało mi się że okrzemki to brązowy osad, a nie "rosnące w górę włoski"... ;)

Jak się to trochę ustabilizuje to kup sobie HELENKĘ.

Helenki jedzą glony? Dobrze wiedzieć. A myślałem że to jedyny popularny gatunek ślimaka który glonów nie rusza. ;)

A jak będzie już zupełnie mało możesz kupić krewetki

 

Też chyba nie wcinają każdego rodzaju glonu jaki jest.

Jeżeli akwa jest nasłoneczniane (np. jest na parapecie), to czym prędzej zmień mu miejsce.

Zbyt duże nasłonecznienie powodowało powstawanie glonów zielonych. Przynajmniej u mnie. Tutaj z nimi nie mamy do czynienia, ale może mieć to też wpływ na zaglonienie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, tu testy nie mają nic do gadania. Czy ten post jest tylko po to by nabić sobie licznik??? :)

 

 

 

To co masz, to okrzemki. Nie zwalczaj ich chemią, bo pozdychają rośliny.

Wyczyść ręcznie, filtr na ful i podmianka. Jak się to trochę ustabilizuje to kup sobie HELENKĘ. A jak będzie już zupełnie mało możesz kupić krewetki, ale zrób tylko test na pH, żeby nie było, że krewetka na drugi dzień zdechła.

Jeżeli akwa jest nasłoneczniane (np. jest na parapecie), to czym prędzej zmień mu miejsce.

Tak, mój post był po to, by nabić sobie licznik. Czytając jakie bzdury tu napisałaś, to raczej odnosi się do Ciebie.

 

Ja mam okrzemki, doświadczeni i bardzo mądrzy akwaryści (pozdrawiam axidus821 :) ) polecili mi właśnie w pierwszej kolejności zrobić testy. Co do nasyłania Helenek na okrzemkim i Twojego fachowego rozpoznania glona to wypowiedział się Atreyu :) Poza tym akwaryści nie zalecają przy glonach szybkiego przepływu wody przez filtr!!!

 

viewtopic.php?f=46&t=31264 Polecam lekturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

nom ale ja mam filtr ELITE JET-FLO50

I mocny prad wody a nie wiem jak go zmniejszyc? czy ktos wie??

Troszeczkę za mocno komplikujesz proste zagadnienie. Mocny prąd pomaga w opanowaniu zbiornika przez glony ale to z nie jego winy masz te glony, filtr jest Twoim sojusznikiem tylko Ty nie dajesz mu szansy, tak samo jak pomógł opanować glonom zbiornik, pomoże Tobie w ich likwidacji. Nam też nie dajesz szansy na niesienie skutecznej pomocy, nawet nie napisałeś w jakim kolorze masz te "...takie włoski rosnace w gore...", bo może się zdażyć że jako jeden z niewielu zamiast mieć zielonych włosków masz je szaro-brunatno-czarne a każde z nich zwalcza się trochę inaczej. Jak ktoś prosi Cię o podanie parametrów wody to nie ignoruj go pomijając te prośbę milczeniem, odpowiedz cokolwiek, choćby "zakupię i podam bo nie mam obecnie testów", bo poczujemy się zignorowani i odpowiemy tym samym i zostaniesz sam z "...takie włoski rosnace w gore...".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...