Jump to content

jak zacząć z bojownikami


Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum, mam nadzieje, że nie powtarzam tematu. Chciałbym zacząć z bojownikami, mam akwarium 100l roślin nie jest jakoś nadzwyczaj dużo ale nie jest też mało. Mam filtr wewnętrzny eheim, grzałke 100W, oświetlenie 3x18W, podłoże mam aqua substrate I oraz drobny żwirek. Co do obsady to mam kilka gupików, mieczyka, jednego danio, i 4 molinezje. Zastanawiam się czy moje akwarium jest dobre dla bojowników, jeśli tak to dla jakiej ich ilości a jeśli nie jest dobre to dlaczego.

Link to comment
Share on other sites

Obsada do wymiany.

Nie ma czegos takiego jak jedno Danio. One żyją w stadach. Pozatym akwarium przymałe na danio. Molinezje ew. mozna upchnąć ale też nie zabardzo. Jeden mieczyk, tak też nie moze być, i sprawa wygląda podobnie jak z molinezjami. Jak Oddasz to Danio i mieczyka to dopiero mozna przejsc do tematu zarybiania zbiornika.:)

Link to comment
Share on other sites

stukałem w google, znalazłem nawet stronę jakiegoś hodowcy tylko, że jest jeden malutki szkopuł opracowania dotyczą hodowli 200 sztuk w górę, a ja bym chciał poznać opinię człowieka, który ma kilka sztuk, kilkanaście, które obcują z innymi rybami, bądź obcowały i się pozabijały. A w googlach ile sie wyświetliło wyników to tyle było różnych opinii.

Link to comment
Share on other sites

Ja w 96l trzymałem 1 harem 1+3, strasznie się ganiały więc warto sporo kryjówek zrobić, posadzić wysokich roślin, roślin o gęstych i dużych liściach dodać bo to świetne kryjówki. Może wtedy samiec nie zamęczy samich, lub odwrotnie.

Żyworódki jak gupiki i mieczyki to świetna rzecz, szybko się mnożą, a ich młode to doskonałe uzupełnienie diety :) Ja trzymałem gupiki i nie odławiałem narybku, a i tak zbyt dużo przetrwało.

 

Wszystkie moje bojowniki był spokojne względem innych gatunków, mogły pogonić jakiegoś kolorowego gupika, no i ganiały się z innymi labiryntowymi o czym pisze też w google.

Nie polecam trzymania z kąsaczowatymi typu bystrzyk barwny bo obgryzą bojka i już nigdy nie będzie wyglądał tak fajnie jak na początku.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam harem 1+4 w 112l razem z razborami i mieczykami, bojowniki nie zaczepiały innych ryb, ale też nie zjadały narybku mieczyka. Raz nawet miałam tarło, ale ponieważ parka była niedoświadczona to samica zjadła ikrę, a samca to wcale nie obeszło. Samiec był wyjątkowo łagodny, nie ganiał samic, chował się całe dnie w zaroślach, za to samice się ganiały, ale bez zbytniej przemocy :)

Link to comment
Share on other sites

Obsada do wymiany.

Niby dlaczego?

 

Dla danio małe jest 50l, nie 100l. Nie przesadzajmy.

 

Dla mieczyków i molek 100l też wystarcza.

W zasadzie pozostało by dokupić kilka egzemplarzy danio i zrobić harem molinezji i mieczyków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...