Skocz do zawartości

pasożyty !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

już wiem że moje rybki dopadł pasożyt wewnętrzny dlatego tak im puchną brzuchy ! opis znalazłam w ulotce leku , wrzuciłam jeszcze jedną tabletke do akwarium i pół tabletki sera bactopur rozrobiłam w kapce wody i dosypałam troche karmy i im troche podałam oraz dolałam rozrobionej takiej niebieskiej soli , nie wiem czy tak to się leczy ale tak mi doradził sprzedawca !!!! co bedzie dalej to nie wiem ? a cha i usunłam z akwarium 12 rybek bo pisaliśćie że mam ich za dużo !!

 

DORADZĆIE MI CZY JE DOBRZE LECZE I ILE POWINNAM MIEĆ RYBEK W AKWARIUM !A ZDJĘCIE ZAMIESZCZE PÓŻNIEJ BO NIECIEKAWIE WYGLĄDA ŻÓŁTA WODA Z DODATKIEM NIEBIESKIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ta pewność odnoście tego pasożyta? Pan w sklepie tak powiedział jak mu powiedziałaś że rybki maja spuchniete brzuszki? a potem sprzedał Ci te wszytskie leki? nie czujesz sie przypadkiem naciągana?

przykro mi że nie mogę poradzić Ci nic konkretnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie ma.Ale jak sprawdzić na co są chore rybki.Ciężko z leczeniem ludzi a rybki nikt nie weżmie na stół żeby pobrać próbki do badania.Dobrze zrobiłaś,jak nie pomoże to spróbuj innego preparatu.Wiem że nie rozdają takich preparatów za darmo.Też bym tak postąpił i zaufał sprzedawcy bo nie masz wyjścia.Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie chorej ryby. Źle leczysz bactopuru nie stosuje się w ogólnym, do tego w sumie nie wiesz co im jest a leczysz, i to paroma lekami na raz.

Jakie to akwarium, jaka obsada, parametry wody, jak częste podmiany, jakie ryby chorują, czym karmisz, jaka temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia narazie nie mam , akwarium 60 l od 2 tyg parametry nie wiem bo sprzedawca wogóle nie wspomniał o tym wody nie podmieniałam jeszcze temp 27 a obecna obsada po dzisiejszym zredukowaniu to

7 gupików

1 mieczyk

3 skalary ok 3 cm

2 skalary ok 1,5 cm

3 glonojady zbrojniki

3 molinezje velifera

2 molinezje black molly

2 bocje wsp

2 gurami

2 prętniki karł

1 platydora

a chorują prawie wszystkie tak po koleji dostają te wysadzone brzuchy a lecze w głównym akwa bo tak pisze na ulotce sera bactopur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo co jest twoim rybkom. Zaprzestań leczenia lekarstwami. Kup sobie test NO2 i NH3. Twoje rybki na 200% zatruwają się amoniakiem.

 

1 mieczyk min 100l

3 skalary ok 3 cm min 160l, 50 cm wysokości

2 skalary ok 1,5 cm ...

3 glonojady zbrojniki min 100l

3 molinezje velifera

2 molinezje black molly min 120 l

2 bocje wsp min 200l

2 gurami min 100l

 

 

Te ryby nie nadają się do twojego akwarium, musisz je oddać- sprzedać. Jeżeli tego nie zrobisz to nigdy nie ustabilizujesz sytuacji w akarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...