Skocz do zawartości

PYŁ-KURZ W WODZIE -JAK SIĘ POZBYĆ?


hubert1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam akwarium 4-ty tydzień po zalaniu,2 tygodnie po zarybieniu.

Przez ok 2 tyg.wodę miałem klarowną, niemal krystaliczną.3 dni temu przesadzałem roślinki,przy okazji trochę odmuliłem i podmieniłem ok. 15 litrów wody.Od tego czasu mam jakby pył-kurz pływający w wodzie .Woda nie jest już taka krystaliczna.

Ph- ok. 6.5

No3- 0.0

innych testów na razie nie mam -(stopniowo wszystko kupuję bo już trochę kasy poszło )

Pomóżcie, co to jest i jak się pozbyć tego żeby woda znów była przejrzysta-nie chciałbym używać chemii jeśli się da.

Na forum czytałem że jednej koleżance pomogła SÓL NIEJODOWANA,właśnie się wybieram do sklepu więc powstrzymajcie mnie zanim zrobię krzywdę rybom z tą solą.

oto dane mojego zbiornika:

ATMAN AR-620 , 92 LITRY -Wymiary: 62x39x52cm

Pompka o mocy 7,5W, max.wyd. 550l/h,

Pokrywa z oświetleniem z dwoma świetlówkami (biała i fioletowa) 2x 20W.

Filtr biologiczny: dwie komory w pierwszej pianka filtrująca i wata perlonowa, a w drugiej pianka filtrująca i krążki ceramiczne.

Obsada:

NEON CZERWONY :10

GUPIK : 3 (SAMCE)

KIRYSEK : 6

RAZBORA KLINOWA :5

OTOSEK : 5

Bojownik : 1+1

Pielęgniczka kakadu: 1+2

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Próbowałem zrobić zdjęcie ale nie da się tego uchwycić.Po prostu wygląda jak kurz.

Dzisiaj mija 3-ci dzień jak tam trochę namieszałem z tymi roślinami i dlatego mnie to martwi że nie ma poprawy.

Co myślicie o tej soli niejodowanej bo właśnie wróciłem ze sklepu? Pomoże czy nie warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Z tą solą to bym się wstrzymał, podniesiesz twardości, nie pamiętam czy to będzie KH czy GH, a co za tym idzie masz szanse na podniesienie ph, to nie będzie dobre dla zwierzyny.

Wrzuć coś do filtracji mechanicznej, jakaś turbinę z dużą gąbką, niech przewala wodę a "kurzyki" zostają na gąbce, za kilka dni te gąbkę normalnie wyrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję już coś dawać do filtra co mam w domu,na razie tylko dodatkowa gąbka ale wodę mi zasysa z tylnego dolnego rogu a ten kurz

kotłuje się głównie w środkowej i górnej części i mam wrażenie że wcale nie jest zasysany do filtra (nie opada) .Może to kwestia czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Włóknina to materiał filtrujący wyłapujący właśnie te najmniejsze zanieczyszczenia.

Kolejne gąbki nic nie dadzą. Maja zbyt dużą porowatość.

 

A to, że kłębi się to na środku akwa jest spowodowane tylko i wyłącznie ruchem wody. Mając wspomnianą włókninę lub watę perlonową, wszystkie te drobinki zostaną wyłapane. Oczywiście nie w ciągu 10 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale jego główne przeznaczenie to oczyszczanie górnych partii wody.

Według mnie nie zda się na nic , jeżeli nie są dane odpowiednie wkłady w filtrze.

Tak samo podmianki wody itp.

Odpowiednie wkłady filtracyjne to podstawa. Dlatego jest ich tyle na rynku. Każdy ma odmienne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj włókninę lub watę perlonową do filtra.

Mam włókninę w 2 filtrach kubełkowych, i po 5 dniach filtracji nadal o krysztale nie można mówić a nawet myśleć, także nie wiem czy ta włóknina ma aż taką dobrą porowatość, bo obliczając wydajność obu filtrów to każdy litr wody przepłynął już 720 razy przez tą włókninę. Również mam wrażenie że te cząsteczki nie chcą opaść - pływają przy górze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

wydajność filtrów na papierze a w praktyce to dwie różne rzeczy .

ok, więc załóżmy że przepłyneło z 300 razy:) I tak mi coś nie gra. Tutaj moim zdaniem błąd przy budowie akwa, a mianowicie warto mieć 1 filtr full mechanik. 4 dni to mało? w 54 litry wode kryształ miałem po 24 h a za filtr robił stary aquel z gruboziarnistą czarną gąbką. Dodam że bezpośrednio po zalaniu woda była jak kryształ, a podmiany idą co 3 dni

 

edit - kto ci odradzał stosować włókninę?:) Naczytałem się sporo tego forum i chyba cały dział filtracji przeleciałem swego czasu i takiego czegoś nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...