Skocz do zawartości

200l + pytanie


csbeny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w prostym 200l bedzie 5 bocji wspanialych, 1 zbrojnik, 3-4 kirysy, no i pielegnice.

Chcialbym miec 2 pary: severum red oraz gold.

 

1 - Czy w takim litrazu mogą być 2 pary? Wiadomo, ze bocje zajmuja dno, tak jak pozostale rybki z obsady. Tak wiec 3/4 akwa pozostanie dla pielegnic. Jesli urosna juz duze to i tak mam w planach kupic drugie akwa lub jedno ale wieksze (375-450).

 

2 - chcac dobrac 2 pary, ile powinienem kupic mlodych osobnikow? 6? 8? Tak by dobraly sie w 2 pary, a pozostale odsprzedam lub zaniose do zaprzyjaznionego zoologicznego.

 

3 - czy severum red i gold krzyzuja sie ze soba? Bo jesli tak, to moze wystarczylo by 6 mlodych kupic i moze jakos sie podobieraja. A jesli nie, to mysle, ze 8szt i z nich by dobraly sie pary w osobnych gatunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dorosłych 2 par będzie ciasno ale na początek jak najbardziej. Statystycznie z 6 sztuk powinno się coś dobrać ale jak będziesz miał pecha to i 6 samców może się trafić. Wybierz 3 największe i 3 najmniejsze osobniki z grupy to zwiększy szanse trafienia ;).

Na początek ryby denne ok. ale jak podrosną to marnie to widzę zwłaszcza z pielęgnicami. Ja bym zrezygnował z bocji wspaniałych na rzecz mniejszego gatunku albo zostawił same kirysy 6-8 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje juz sa, wiec na pewno pozostana :) A pielegnice dopiero za 2 tygodnie bede kupowal.

Tak jak mowilem - jak beda juz bardzo duze to bedzie drugie akwa, albo jedno znacznie wieksze :)

 

Glownie chodzi mi o to ile poleca sie kupic by miec szanse na 2 pary i czy dobieraja sie tylko w obrebie jednego podgatunku (koloru). Wiem, ze gwarancji mi nikt nie da. Ale sa ryby, ze jak tylko jest zamiec i samica to beda dobrane, a sa gatunki, ze moze byc 5 samcow i 5 samic, a zadne sie sobie nie spodobaja i kapa :)

 

Prawdopodobnie bedzie tak, ze kupie albo:

- 4 severum red + 4 severum gold

- 6 severum red

Oczywiscie male, ok 2,5-3 cale. Docelowo 1 lub 2 pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...