Skocz do zawartości

Obsada do 112l


Bej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nastąpiła zmiana planów. Zamiast baniaka o pojemności 100l będzie 112l. Wymiary tegoż zbiornika to 80cm X35cm X40 cm (wys.) Dziś go kupuje :D:D:D Ale przejdziemy do sedna. Wciąż waham się co do obsady. Oczywiście akwarium będzie dojrzewać minimum 2 tyg . Mam zamiar uratować zbrojnika niebieskiego , który obecnie przebywa w 25l akwarium znajomej. Bardzo proszę was o poradę jaka obsada będzie najlepsza ? Planuję:

 

-6 otosków

-6 kirysków malutkich

-para pielęgeniczek Ramireza / harem pielęgniczek kakadu

- do tego ławica : 20 zwinników czerwonoustych bądź zwinników jarzeńców.

-do tego chce dodać wcześniej wspomnianego zbrojnika niebieskiego

 

Lub:

-6 kirysków spiżowych

- zbrojnik niebieski

-6 otosków

- 20 bystrzyków ozdobnych

-harem prętnika karłowatego

 

Proszę o porady .

Mile widziane inne propozycje obsady

Pozdrawiam :D:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tyle , że szkoda mi tego zbrojnika , który jest w 25l akwarium . Chyba, że namówię ją żeby oddała go komuś kto może mu zapewnić odpowiednie warunki. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź :):D Podsumowując zbrojnik jest za duży na 112 l? Może na dno sam zbrojnik niebieski a zrezygnować z kirysków i otosków? Tylko wtedy było by pusto ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także czytałam , że zbrojnik niebieski potrzebuje minimum 100l a przy tym 80 cm długości. Ale nie byłam pewna jak przekłada się to na praktykę i wolałam się upewnić. A jeżeli tak, to uratuję zbrojnika ( na oko ma może z 6, 7 cm) z tego małego akwarium ... Dziękuję za odpowiedź. :D;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak. Wiem :D:) Nie mam zamiaru ,,upychać,, jak najwięcej ryb, tylko dlatego żeby było pełno i żeby ładnie wyglądało :( Nie chę doprowadzić do przerybienia .Podejdę do tego z powagą i dobrze się zastanowie za nim kupię ryby . ;):)

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nastąpiła zmiana planów. Zamiast baniaka o pojemności 100l będzie 112l. Wymiary tegoż zbiornika to 80cm X35cm X40 cm (wys.) Dziś go kupuje :D:D:D Ale przejdziemy do sedna. Wciąż waham się co do obsady. Oczywiście akwarium będzie dojrzewać minimum 2 tyg . Mam zamiar uratować zbrojnika niebieskiego , który obecnie przebywa w 25l akwarium znajomej. Bardzo proszę was o poradę jaka obsada będzie najlepsza ? Planuję:

 

-6 otosków

-6 kirysków malutkich

-para pielęgeniczek Ramireza / harem pielęgniczek kakadu

- do tego ławica : 20 zwinników czerwonoustych bądź zwinników jarzeńców.

-do tego chce dodać wcześniej wspomnianego zbrojnika niebieskiego

 

Lub:

-6 kirysków spiżowych

- zbrojnik niebieski

-6 otosków

- 20 bystrzyków ozdobnych

-harem prętnika karłowatego

 

Proszę o porady .

Mile widziane inne propozycje obsady

Pozdrawiam :D:):D

druga obsada lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...