Skocz do zawartości

Hailea BT-700


Dżordan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke sie podepnę do tematu Hailea, mam filtr kaskadowy tej firmy i troszke denerwuje mnie bo cały ten plastik słychać jak drży, czy to normalne ?? w pierwszy dzień tak nie było :zamieszany: dodam że był kupiony 12.03 sobota jest nowy. Może coś tam trzeba dokręcić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę by nie zakładać nowego tematu.

Mam w akwarium mam taki filtr ale nie mam napowietrzacza osobnego.

Z tego co się dowiedziałem w zoologicznym to przy takim filtrze nie trzeba dodatkowego napowietrzacza.

Nie wiem jednak jak najlepiej (i czy to w ogóle ma znaczenie) z założoną deszcownicą czy bez? Jeśli z deszczownicą to lepiej była nad poziomem wody czy też moze być zanurzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologicznym dobrze Ci powiedzieli, napowietrzacz jest zbędny.Polecam stosować deszczownicę,bez niej ten filtr robi za duże zamieszanie w akwarium.Mam ten filtr już trochę czasu i żeby wszystko działało jak trzeba zrobiłem tak:

Podwoiłem ilość dziurek w deszczownicy,żeby nie robił mocnego prądu w akwarium.Na oryginalną gąbkę dałem drugą-czyścik do naczyń trochę przycięty z długości.Filtr lepiej oczyszcza wodę i nie robi za mocnego prądu.Co do pytania o umieszczenie deszczownicy,to można ją ustawić pod powierzchnią wody tak,żeby woda z niej wypływająca poruszała taflą wody w akwarium.Można też ustawić ją nad powierzchnią wody,ale robi wtedy nieco hałasu.Robię tak wtedy,kiedy chcę się pozbyć kożucha bakteryjnego.Acha,węgiel z koszyczka lepiej jest zmienić na zeolit.To dobry filtr wewnętrzny,wymaga jednak na początku trochę pracy :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...