Jump to content

Hailea BT-700


Dżordan
 Share

Recommended Posts

Troszke sie podepnę do tematu Hailea, mam filtr kaskadowy tej firmy i troszke denerwuje mnie bo cały ten plastik słychać jak drży, czy to normalne ?? w pierwszy dzień tak nie było :zamieszany: dodam że był kupiony 12.03 sobota jest nowy. Może coś tam trzeba dokręcić ??

Link to comment
Share on other sites

hallo

Może wystarczy tylko wypoziomować ustawienia filtru? Wirnik działa jak żyroskop, w czasie obracania będzie dążył do ustawienia poziomego i jeśli krzywo wisi to zacznie wymuszać prostowanie, stąd mogą powstawać drgania.

Link to comment
Share on other sites

Też się podepnę by nie zakładać nowego tematu.

Mam w akwarium mam taki filtr ale nie mam napowietrzacza osobnego.

Z tego co się dowiedziałem w zoologicznym to przy takim filtrze nie trzeba dodatkowego napowietrzacza.

Nie wiem jednak jak najlepiej (i czy to w ogóle ma znaczenie) z założoną deszcownicą czy bez? Jeśli z deszczownicą to lepiej była nad poziomem wody czy też moze być zanurzona?

Link to comment
Share on other sites

W zoologicznym dobrze Ci powiedzieli, napowietrzacz jest zbędny.Polecam stosować deszczownicę,bez niej ten filtr robi za duże zamieszanie w akwarium.Mam ten filtr już trochę czasu i żeby wszystko działało jak trzeba zrobiłem tak:

Podwoiłem ilość dziurek w deszczownicy,żeby nie robił mocnego prądu w akwarium.Na oryginalną gąbkę dałem drugą-czyścik do naczyń trochę przycięty z długości.Filtr lepiej oczyszcza wodę i nie robi za mocnego prądu.Co do pytania o umieszczenie deszczownicy,to można ją ustawić pod powierzchnią wody tak,żeby woda z niej wypływająca poruszała taflą wody w akwarium.Można też ustawić ją nad powierzchnią wody,ale robi wtedy nieco hałasu.Robię tak wtedy,kiedy chcę się pozbyć kożucha bakteryjnego.Acha,węgiel z koszyczka lepiej jest zmienić na zeolit.To dobry filtr wewnętrzny,wymaga jednak na początku trochę pracy :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...