Skocz do zawartości

Malawi-Tanganika 25L


suchy1947
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebna mi rada bardziej doświadczonych akwarystów.

Dostałem przypadkowo 25 litrową kostkę 30x30x30 panoramiczne, pokrywa, oswietlenie samoróbka-żarówka energoszczędna 9W.

Nie chcę krewetkarium ani akwarium roślinnego-takie już mam od dawna.

Pomyślałem o akwarium w stylu Malawi-Tanganika. Niebieska tapeta, biały piasek, wapienna skała, pojedyńcza roslina nurzaniec lub anubis.

Oczywiste dla mnie jet że ryb z tych jezior w takim akwarium trzymać nie mogę ale czy jakies inne zwierzęta dobrze zniosą takie warunki- twarda i zasadowa woda.

Może jakieś slimaki, żąby, krewetki, kraby lub jakas ryba z innego biotopu.

Chcę akwarium wyglądające jak Tanganika-Malawi ale z jakimiś żyjącymi istotami.

Może pomysł mam dziwny ale to odpowiedni dział na takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz mieć parkę.

Tu masz przykład, może nie ma takich samych wymiarów ale nie jest dużo mniejsze od tego: viewtopic.php?f=22&t=29985&p=268005&hilit=+muszlowiec#p268005 ;)

o czymś podobnym myślałem z jakąś rośliną i niebieskim oświetleniem ale na końcu tego tematu Pley pisze:

30x30 Jest IMHO za małą powierzchnią dna dla nawet multifasciatusów.

Dla tych ryb jakieś 40x30cm było by lepsze- nie mniej jednak zbiornik ciekawy.

Ryby WF, F1 czy FXXX ?

Muszlowce można albo nie można w tym trzymać i to osobny temat ale ja pytałem jakie inne zwierzęta celowo lub przypadkowo żyły w waszych zbriornikach Malawi-Tanganika i według was było im w tych warunkach dobrze. Myślę że ślimaki dobrze zniosą twarda wode + Hellena do utrzymania odpowiedniej ilości innych ślimakow, może zrobić część lądową i dać kraby lub dodać wiecej roślin i karliki szponiaste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...