Skocz do zawartości

skrobaczka do glonów


Sagra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie lepiej za 15zł kupić czyścik magnetyczny-pływający?

Dobrze czyści i nie trzeba pakować rąk do akwa.

 

Z czyścikiem to jest tak... Ja miałem kiedyś czyścik magnetyczny i zawsze zostawiałem go przy dnie na bocznej szybie żeby nie było go widać ( za roślinami ) i kiedyś przyjechali do nas znajomi no i pytam co tam komu, kawa, herbata, jakieś ciastko... no i polazłem do kuchni a ze znajomi byli z dzieckiem i dziecko zauważyło czyścik postanowiło sobie "poczyścić" szybę.... Szkoda tylko, że ja nie zauważyłem, dzieciak przypadkiem przygarnął kamyk z dna i miałem na przedniej szybie kilka pięknych zaokrąglonych rys. Kilka to mało powiedziane cała przednia szyba była scharatana. Od tamtej pory zawsze wyciągam czyścik z akwarium. Polecam to na przyszłość.

 

A tak po za tym to ja wole jak jak kolega wyżej napisał, gąbeczka do naczyń i jedziemy z tym koksem, przy okazji coś się tam poprawi przytnie jakaś roślinkę itp. itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja magnetycznego używam staram się nie zagarniać kamyków jak kolega wyżej i jestem zadowolony. Tylko że jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca za akwarium to ciężko będzie tylną ścianę wyczyścić(ja nie czyszczę wcale). Czyli tak czy inaczej gąbki trzeba będzie użyć jeśli chcemy mieć czysto wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA uzywalem kiedys czyscika ale nie do konca sie sprawdzal(rysowal mi szybe) ,gabka tez za duzy wysilek az, ktoregos dnia uzylem papieru sciernego(wodnego )tzw. papier 2000 uzywany przezemnie do polerki samochodu lakieru nie rysuje to i szyby akwarium nie porysuje uzywam go od kilku lat i nie mam rys wiec polecam do nabycia w samochodowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Jeśli chodzi o skrobanie od kilku lat z powodzeniem używam kart płatniczych. Im większy debet tym skuteczniejsze skrobanie :)

Ale tak na poważnie to plastikową kartę rozcinam w połowie, jest dość sztywna aby zeskrobać twarde zielone kropki a zarazem na tyle miękka żeby nie rysować szkła, niestety moczenie łapek przy tej czynności jest nieuchronne. Nowe dowody osobiste też się sprawdzają dość dobrze ale ich pozyskiwanie jest za drogie :)

 

Z czyścików magnetycznych godne polecenia ale nie za tanie są Mag-Flip, są cienkie około 5-6 mm, poza klasyczną "tareczką" do czyszczenia szyb mają plastikową końcówkę do skrobania, jednym sprytnym ruchem części zewnętrznej obracamy część znajdującą się z akwarium i możemy śmiało zacząć skrobać. Filmik lepiej wytłumaczy moje słowne potyczki :)

 

oraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test.Zapuściłem akwarium glonami.

http://w146.wrzuta.pl/sr/d/5FJLVpGdi8e

 

Następnie wpuściłem tam zbrojnika gibicepsa ok.18cm

Jedna noc jego pracy i akwa wygląda tak

http://w4.wrzuta.pl/sr/d/9EiCCifmSzO

http://w865.wrzuta.pl/sr/d/0HJbDZQAMDh

 

Najlepsza skrobaczka jaka miałem/mam-automat,bezdotykowa :D

 

Ps.zdjęcia nie najlepszej jakości,ale w realu efekt jest taki jak po dokładnym czyszczeniu.

To na górze z lewej strony to wgłębka-nie glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Nie dodałem,że ta opcja dotyczy akwa od 100L,no i nie koniecznie roślinnego(jak by nie patrzeć to kawał ryby).

Zresztą w tym poście temat potraktowałem trochę żartobliwie i w formie ciekawostki.

A przy okazji chciałem pokazać do czego zdolny jest taki glonek,sam nie wierzyłem jak zobaczyłem rano akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o suche ręce to czyścik magnetyczny na "codzień" a w rogach i przy dnie zostaje żyleta. Ma mokro skrobak do szyb koszt 3zł może zarysować bardziej niż żyletka lub taka lepsza plastikowa skrobaczka do szyb samochodowych, czasami można dobrą dostać za darmo. Zastaje jeszcze do wyboru jak wyżej piszą różnego rodzaju karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem żyletki i czyscikow. Teraz tylko gąbka, opłyukane ręce i rpzy okazji zawsze się coś podetnie przy okazji, i jak czyszczę calą przednią szybę, tak w pozostałych tylko wolne fragmenty szyby,żeby wiecznie nie ruszać roslin. Tak czy siak, jak się patrzy czyściutko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się pozbyć glonów z kamieni, korzeni i ozdoby?

glonojada mieć nie mogę, bo mam za małe akwarium (25l), rc zdechły mi, bo miałam za duży poziom azotanów i na razie mi się nie śpieszy, aby je ponownie kupić, chemi nie chcę używać

zna ktoś jakiś dobry sposób pozbycia się z tych miejsc glonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Jeśli masz możliwość wyjęcia ich ze zbiornika to możesz próbować je wyszorować szczoteczką, są też tacy co stosują moczenie w wodzie z kwaskiem cytrynowym, 10 l wody na 1 opakowanie kwasku ale nie wiem czy duże czy małe opakowanie kwasku ma być. Po moczeniu płukanie i do baniaka, takiego zakwaszonego glona ponoć uwielbiają krewetki. Nigdy tej metody nie stosowałem, zazwyczaj to była szczota i gorąca woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że się nie da zjeść ciastka i mieć ciastka :)

Chyba że dołożysz do obsady jakieś glono-zlizywaki, tyle że one nie wyczyszczą wszystkiego i nie do czysta, twarde i mocno doczepione zostaną. Skuteczne przy zielonych glonach są Neritiny, Clinton Corony i tym podobne ślimaki, na okrzemki natomiast łase są Batmany (Neripteron tahitensis), i tak nic nie zastąpi szczoty, no chyba że chemia i szczota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...