Skocz do zawartości

akwarium ze skalarami i neonami


ciapek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuję założyć akwarium ze skalarami i neonami. Mam tylko wątpliwości, co do wyposażenia zbiornika. Mianowicie, czy w takim akwarium, zda egzamin drobniutki żwirek, czy musi być podłoże o grubszej gramaturze.

Proszę jeszcze o info na temat roślin, odpowiednich dal tych ryb. Wiem, że są to dość pospolite gatunki, ale może są specjalne rośliny któe wpływają dobrze na rozwój.

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od samego akwarium, które musi mieć +/- 160litrow bo skalary rosną duże szczególnie chodzi tu o wysokość.

drobny żwirek natomiast nie tyle co będzie przeszkadzał rybką lecz rośliny bedą miały problemy aby się w nim prawidłowo rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Trochę z innej beczki. Czy są jakieś inne sposoby pomiaru ph w akwarium niż mierzenie go elektronicznymi miernikami? Chodzi mi głównie o to żeby był jakiś tańszy sposób na to żeby owy pomiar otrzymać, bo jak wiecie mierniki nie są zbyt małym kosztem. :)

 

2.Co najlepiej hodować w 110l. akwarium? Jeśli możecie podajcie odrazu sposób wyposażenia zbiornika do danego gatunku ryb.

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzymaj neonow ze skalarami bo pozniej posluza jako pokarm.... :P

rowniez nie polecam kieedys mialem skalary i bez wiedzy dokupilem 15 neonkow na drugi dzien z 15 nic nie zostalo ;/

a jesli decydujesz sie na trzymanie skalarow i neonkow to polecam zakupic male skalary i jak najwieksze neonki wtegy ryzyko ze neon stanie sie pozywieniem skalara troche spada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko,że te małe skalary urosną

Tak urosna, ale jesli ze tak powiem od mlodosci beda razem i nawet jak skalary dorasna to nie powinny zjesc neonkow... Moj znajomy tak robil i bylo ok ;) ale i tak wg. mne to zbyt ryzykowne poloczenie, wybralbym inne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...