Jump to content

Bojownik+Bojowniczki

Tyber
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam w swoim akwarium Bojownika+2 bojowniczki jedna młoda druga już dorosła

Problem w tym, że niby bojownik z bojowniczkami powinien życ w zgodzie a tak niestety nie jest. Z dorosła samicą się dosłownie bije a młodą gania i gryzie. Dlaczego tak jest? Zła odmiana bojownika czy coś innego jest winą?

Pozdrawiam.

Miałem 3 samice to zdechły :/ teraz mam 1 młodą i 1 dorosłą (rekin wśród innych ryb) i tak czy siak zaczyna atakowac.

Pojadę do zoologa wymienic mojego bojownika na innego może będzie łagodniejszy.

Ile litrów masz w akwarium? Ja miała swojego czasu harem i też się tłukły non stop. Tarła nigdy żadna nie przeżywała. Może mam jakiegoś narwanego samca też? Dogadywał się tylko z jedną samiczką, reszta była męczona i gryziona (akwa 70L, 1+3). Teraz już jest sam bo nie widzę sensu ciągłego dokupywania samiczek ;).

Wymieniłem bojownika na czerwonego i młodej samicy nie gryzie i jest dobrze nastawiony na życie w akwarium. Ale co sie zdziwiłem bardzo dorosła samica zaczyna z nim wojowac a młoda żyje bardzo spokojnie nic sobie nie mowia. Zbiornik mam 112L ale wyłazi 102L w nim kokos, 2 korzenie ;). Jak obsadzony roślinami zobaczcie w podpis mój.

NIESPODZIANKA :)

Odizolowałem dorosła bojowniczkę do osobnego awka dziś ją wpuściłem i jest odmiana. Nic sie nie dzieje. Ryby super ze sobą żyją. Tylko bojownik broni swojego kącika nad filtrem. Nie da tam przypłynąc żadnej z samiczek. Ale teraz mam "ubaw" jak patrzę na samice bo gdy wpuściłem bojownika to ona go atakowała a teraz się go boi i odpływa od niego tyłem heh.