Skocz do zawartości

Obsada 25l z krewetkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zalozyc 25 l z krewetkami i rybkami. Myslalem nad gupikami i mieczykami. Widzialem u dentysty duze akwarium (jak dla mnie ze 120l) i mial duzo roznych rybek i krewetki. Jakie moglby byc to krewetki i z jakimi rybkami(oczywiscie zrobie im warunki ddo chowania sie nie poskapie roslinnosci i ozdob)? Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

A nie myślałeś może o zbiorniczku 45 litrów? Jest tylko o 10 cm dłuższy i po 5 cm wyższy i szerszy od 25 litrowej bańki.

Fakt faktem jest on nieco droższy w utrzymaniu bo to podłoża trzeba więcej, więcej światła, więcej roślin, mocniejszą grzałkę i wydajniejszą filtrację ale daje większe możliwości co do wystroju wnętrza a i ręką operować w tej bańce jest łatwiej bo jest większa. A uwierz mi jak się ma "wiosełko" z rozstawem od małego palca do kciuka wynoszące 27 cm to większe przestrzenie są wygodniejsze do czyszczenia czy też innych zabiegów kosmetycznych :)

Na temat rybek się nie wypowiem, nie mam ryb w swoich zbiornikach, co do krewetek to na początek polecam coś z rodzaju Neocardinia, Neocardinia Heteropoda var. Red zwana Red Cherry jest bardzo dobrym początkiem, ładna, żywotna, czerwona, niewymagająca jakiś extra zabiegów wodnych czy żywieniowych. Z tego rodzaju jest jeszcze kilka gatunków które mają podobne wymagania, jedynie nie jest wskazane trzymanie ich razem, tracą swoje śliczne kolorki i wychodzą kundelki w handlu zwane Babaulti Rainbow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś to tylko gupiki,

ale może inne ci się spodobają ;)

Podaj wymiary.

Wymiary czego ? :D

 

Moznaby wrzucic kilka gatunkow guipkow i red cherry?

Myslalem nad 45 bo dziadek (niegdys mial cala sciane w salonie w akwariach) mowi ze moze mi dac takie akwarium. Jak znajde miejsce (wywale cos do piwnicy) to sie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś to tylko gupiki,

ale może inne ci się spodobają ;)

Podaj wymiary.

Wymiary czego ? :D

 

można by wrzucic kilka gatunkow guipkow i red cherry?

Myslalem nad 45 bo dziadek (niegdys mial cala sciane w salonie w akwariach) mowi ze moze mi dac takie akwarium. Jak znajde miejsce (wywale cos do piwnicy) to sie zrobi.

 

 

Akwarium :zamieszany:

Dla przypomnienia długość x szerokość x wysokość 8-)

Wystarczy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...