Skocz do zawartości

Czerwony gupik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio zdechla mi 1 bocja. Przed intensywnie rozwarla skrzela i lezala na boku. tego samego dnia(wczoraj) niektore rybki dostaly jakiejs kaszy na pletwach (jedna padla przewrosila sie i plywala doslownie PLYWALA po akwarium do gory brzuchem intensywnie ruszajac pyszczkiem) a dzisiaj wszystkei neony i 1 bocja maja ospe. Ospa jest pod kontrola podnioslem temperature 30 C i zaczynam podawac zielen malachitowa. Bardziej martwi mnie 1 z gupikow (samiec). Jest na czerwony brzuch ma bialy zas na grzbiecie zrobilo mu sie jakies odbarwienie. Grzbiet zrobil sie zolty. Ryba sie poklada na dnie.prosze o pomoc jbc dodam zdjecia

 

 

25 l 9 neonow 4 gupiki 2 glonojady 1 bocja wspaniala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ty musisz zredukować obsadę bo prawdopodobnie to jest przyczyna zdychania rybek. Bojca w 25l? Zlituj się... te ryby min. 300l. Glonojady i neonki do oddania - za małe akwarium. Możesz tam trzymać tylko te gupiki.

 

Co do choroby, może podaj parametry wody, filtr, jak często podmieniasz, czym karmisz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki nie lubią zbyt wysokiego pH ;/

Obsada- cała do zmiany.

Stężenie amoniaku?

Leć do zoologicznego i kup testy (więcej).

A i może tak zajrzał byś do słownika ortograficznego, bo połowy to się nie umiem doczytać ;)

Jest na czerwony brzuch ma bialy zas na grzbiecie zrobilo mu sie jakies odbarwienie.

To w końcu jaki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale to na pewno nie wina pH. To nie neon czerwony gdzie źle znosi wysokie pH. Neon innesa bardzo dobrze znosi różne wartości pH a 7,3 wcale złe nie jest i ja przyczyny szukałbym gdzie indziej. Wysokie stężenie amoniaku tak jak poprzednicy napisali oraz azotyny gdyż jest dużo rybek a litraż bardzo mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...