Skocz do zawartości

10l pomysły i rady


Rekomendowane odpowiedzi

31cm*22cm*15cm znalazłem w piwnicy i nie wiem co z tym zrobić moim pomysłem było by zrobić z tego kotnik ale taki śmiechowy wysypać piaskiem żeby w jednym kącie z tyłu wznosiło się podłoże do góry zrobić dywanik z mchów i może z jedną roślinkę malutką do tego albo grotke z kamieni w skali mikro. Filtr mam grzałkę mam zostało wykonanie więc proszę o rady i pomysły żeby coś ciekawego z tego powstało. Ewentualnie możecie podawać pomysły na obsade bo to nie musi być kotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś,ale ten temat dotyczy akwa 20-35L,nie 10L.

Nie róbmy sobie żartów-nie ma ryb do 10L.

 

 

Pley tu jest potrzebny by wytłumaczyć coś,

nie litraż ale wymiary są ważne.

Wejdź na tę stronkę i zobacz że wszędzie jest napisany nie litraż ale minimalny wymiar ;)

A kolega ma akwarium 30 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś,ale ten temat dotyczy akwa 20-35L,nie 10L.

Nie róbmy sobie żartów-nie ma ryb do 10L.

 

 

Pley tu jest potrzebny by wytłumaczyć coś,

nie litraż ale wymiary są ważne.

Wejdź na tę stronkę i zobacz że wszędzie jest napisany nie litraż ale minimalny wymiar ;)

A kolega ma akwarium 30 cm

Częściowo się zgodzę,ale wysokość jest 15cm.Kolega doda żwir ok.3cm,wody będzie ok.2cm poniżej krawędzi akwa,zostaje ok.10cm wysokości.

Myślisz,że coś z tego można zrobić?

Nawet Play tu cudów nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma ryb do 10l"

dlatego pytam o rady i pomysły.

co do krewetek to sam nie wiem może ale nie jestem przekonany jeśli tak to w ostateczności już prędzej zrobię samą roślinną dekoracje

jeśli są jeszcze opinie to proszę nie obrażam się za zbesztanie moich pomysłów bo nie jestem profesjonalistą dopiero się uczę;)

 

co do tych 10 cm sprostuje już odjąłem te 3 na żwirek i 2 na przestrzeń od góry samej wody będzie 15cm;)bo akwa ma 20cm wysokości bo to logiczne że po brzeg nie będe napełniał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale określ się co chcesz zrobić w tym akwarium?

 

Czy to ma być akwarium dekoracyjne? Jak tak to możesz nawet w tak małym akwarium poszaleć z aranżem i dać krewetki.

 

Czy to ma być kotnik? Na przykład dla narybku żyworódek? Wtedy lepiej nie zagracać i tak małego zbiornika i zostawić miejsce dla rybek i żeby łatwo można było je złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31cm*22cm*15cm

31x22. Drobniczki [które są wielkości narybku co większych żyworódek...] można tam z powodzeniem hodować.

 

To czy akwarium ma 10, 15, czy 50cm przy drobniczkach nie ma specjalnego znaczenia. ;)

Nawet 10cm im wystarczy. To naprawdę "mikro-rybki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak akwarium małe możesz z tego zrobić ale niezagracaj go tylko 1roślinka i będzie ładnie wyglądało no może muszelki malutkie na dno! Przyjmuje się ,że 1ryba na 5litrów wody i to jest suszna myśl.

Może spróbuj 1bojownika samca lub bojownika samca i bojownika samice ja tak miałem i niezałuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może muszelki malutkie na dno!

W typowym akwarium słodkowodnym? W żadnym wypadku. Zatwardzają wodę. Nie mówię tu już nawet o szkodliwości tych sztucznie barwionych muszli...

Przyjmuje się ,że 1ryba na 5litrów wody i to jest suszna myśl.

 

Co jest kompletną bzdurą grubego kalibru i akwarystycznym mitem.

Może spróbuj 1bojownika samca lub bojownika samca i bojownika samice

Na bojownika akwarium za małe.

Bojownik + samica w tej wielkości akwarium? Samiczka by długo nie pożyła.

Poza tym bojowniki hoduje się w haremach...

ja tak miałem i niezałuje!

Ty tak miałeś i wszystkie rybki Ci padły:

viewtopic.php?t=30453

Chyba nic nie muszę więcej dodawać... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale określ się co chcesz zrobić w tym akwarium?

 

Czy to ma być akwarium dekoracyjne? Jak tak to możesz nawet w tak małym akwarium poszaleć z aranżem i dać krewetki.

 

Czy to ma być kotnik? Na przykład dla narybku żyworódek? Wtedy lepiej nie zagracać i tak małego zbiornika i zostawić miejsce dla rybek i żeby łatwo można było je złapać.

jak już wcześniej pisałem sam nie wiem co zrobię dlatego chciałem posłuchać opinii innych ludzi ale faktycznie jeśli będzie to kotnik to go nie będe zagracał chociaż skłaniam się do akwa dekoracyjnego możliwe ze z drobniczkami i paroma roślinkami takie żeby cieszyło oko ewentualnie krewetkami.

ale co z tego wyjdzie czas pokaże :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Jeśli chcesz w tej bańce krewetki to moim zdaniem powinny być takie które nie rozmnożą się za szybko w zastraszających ilościach lub w ogóle się nie rozmnożą bo mają przeobrażenie zupełne a larwy potrzebują słonej wody.

 

Blue Leg Poso - jest przedstawicielem krewetek z sulawesi, dość łatwa w utrzymaniu, wymaga bardzo ciepłej wody min 27*C, wysokie ph 7,6-8, zbiornik skromnie urządzony, mało roślin wręcz jak w hodowlanym, mamuśki mają stosunkowo mało młodych w miocie, do kilkunastu sztuk.

 

Caridina cf. propinqua ''Orange'' - śliczna pomarańczowa krewetka, bardzo sporadycznie mamuśki noszą jajka, do tego z jaj wylęgają się larwy, które do dalszej przemiany potrzebują słonej wody. Dość prosta w utrzymaniu, nie wymaga jakiś extra zabiegów wodnych czy też żywieniowych.

 

Taki są moje typy jeśli chciał byś tam trzymać krewetki. Oczywiście filtracja musi być słuszna a nie jakaś minimalistyczna, roślinność polecał bym mchy na kamienie/korzenie + coś na lustro wody (pistia. limnobium) żeby wspomagało wyjadanie NO3/PO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Tylko krewetki, na red cherry za małe.

A Red Cherry to wiśnie w likierze są? Jeśli nie red Cherry to co proponujesz? Neocardinia Heteropoda var Red może być? Podaj cokolwiek, jakąkolwiek nazwę, zasugeruj coś. w innym przypadku to tylko nabijanie postów jest i tyle. Co do samych Red Cherry to jedynym minusem jest to, że będzie musiał często odławiać krewetki i szukać im nowego domu, bo się będą w szalonym tempie lęgły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...