Skocz do zawartości

Jakie ryby do 300l czyli obsada


Rekomendowane odpowiedzi

W maju zakładam akwarium 300l.Oczywiście wiem że akwarium będzie musiało jeszcze 2 tygodnie dojrzewać po kupnie akwa .Filtr będzie musiał pracować no stop.

A moje pytanie brzmi jekie ryby do tego akwa .Myślę o charenie mieczyka parce skalara o gupikach i po dziesięciu sztuk dwóch gatunków ryb stadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zamierzasz kupić? Najlepiej 150x40x50cm. To wymiary są ważniejsze od litrażu. Zakładając że takie kupisz:

Tak więc nie 2 gatunki ale 1 ławicowy. Lepiej to wygląda i lepiej czują się ryby-a to najważniejsze. Jakie gatunki ławicowe lubisz?

Skalary tu 3 parki. Są to stadne ryby.

Harem 1+3 mieczyka i 10 samców gupika.

Obsada czyszcząca-planujesz taką? Jakie gatunki ci się podobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty te akwarium poleczasz to chyba założę to akwarium o tych wymiarach

 

Edit:

Mi z ryb stadnych podobają się neonki innesa które obecnie posiadam ,brzanki różowe,neon czarny i razbora galaxy.A z ryb czysczących to otoski,zbrojnik niebieski i kiryski pstre.

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neony innesa przy skalarach to trochę ryzyko - ale da się tak hodować. Razbory galaxy przy ich cenie i rozmiarze to moim zdaniem przy skalarach już nieporozumienie;)

 

Jesli to nie będzie roślinniak to kirysków i 20 możesz dać, otosków 20 i zbrojnik 1+1

 

ze skalarami 3 pary to bym nie przesadzał - może 2? I poszukaj mniejszych gatunków. przy wysokości zbiornika 50 cm to tak na styk do trzymania skalarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o samce.

 

Edit:

obsada czyszcząca to 10 otosek parka zbrojnika niebieskiego i 10 kirysków pstych

Atreyu: Każdy kolejny post pod postem = ostrzeżenie. Zwracałem Ci wcześniej na to uwagę, dałem ostrzeżenie, a Ty dalej swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi że ryby tzw porządkowe nie dość że są ciekawe piękne i ozdobne to jeszcze sprzątają:) To że dasz mniej ryb tzw porządkowych wcale nie znaczy że będziesz mógł upchać więcej ryb "ozdobnych" bo te rybki zamieszkują inny rejon baniaka. Proponuję ci brygadę sprzątającą: 6 kosiarek, parka zbrojnika niebieskiego, 10 kirysków, i krewetki wedle uznania. Przy skalarach nie każde krewetki to dobry pomysł - poczytaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te o których ci piszemy mogą być razem (w tych ilościach jakie podajemy), nie będziesz mieć przerybienia, wręcz przeciwnie - wszystko będzie ładnie działać. Skoro już inwestujesz w 300l to chyba nie tylko po to aby tam trzymać 15 gupików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uważasz

 

moim zaniem:

haren molinezji

10 gupików

3 parki skalara

neon innesa 30

parka ramireza

parkę zbrojnika niebieskiego

15 otosek lub 6 kosiarek

i 10 kirysków pstrych

 

dopiero jak podrosną neonki możesz dać małe skalarki i liczyć że jak podrosną nie zrobią im krzywdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...