Jump to content

kolejne pytanie na temat palety i skalary

tom11
 Share

Recommended Posts

Witam od ładnych paru lat mam akwarium .Od dwóch i pół roku mam 8 skalarów reszta ryb to 3 zbrojniki 2 gibicypsy 2 kiryski tygrysie i 2 duszki amazońskie .Jakieś pięć miesięcy temu zakupiłem 5 palet po jakimś miesiącu padły trzy a dwie które były od początku najrzwawsze i żyją do tej pory i majo się dobrze .Teraz mam okazje od dobrego znajomego wzosc 5 sztuk ładnie odchowanych przez niego on sam ma w 300l 27 pięknych paletek czy mam szanse podołać mimo malej wiedzy na temat paletek i ich hodowli po prostu czym wiecej o tym cztam tym glupszy sie robie .Skalarów napewno sie nie pozbede a palety tez chce co o tym myslicie .Akwa 100x50x50 ph 7 temp 29 od dwoch miesiecy co 4 dni podmieniam 1/5wody-20l kran 35l osmoza jezeli ktos ma jakies przydatne proste rady to prosze o pomoc bez jakiegos naukowego bełkotu Poadrawiam.

jezeli ktos ma jakies przydatne proste rady to prosze o pomoc bez jakiegos naukowego bełkotu

Bez bełkotu. Dobra, same fakty. :P

Palet bym tam nie pchał. Dlaczego? Po pierwsze uważam że sobie nie dasz rady. Trzy z pięciu wcześniejszych padły - nie bez powodu. Nie ma co narażać kolejnych. O rybach przed zakupem trzeba poczytać, a tego chyba nie robiłeś - o czym świadczy obecna obsada:

Te większe zbrojniki które masz rosną do długości boku Twojego akwarium. Jest ono o wiele za małe na tak gigantyczne ryby. One nadają się raczej do basenów, a nie akwariów.

Kiryski są stadne. Dwa to nie stado.

Natomiast ze względu na specyficzne wymagania duchów, nie powinno się hodować 2ch osobników w jednym akwarium.

8 skalarów w takim baniaku to sporo...

Po drugie - do tej obsady nic nie należy dokupywać. Jest wystarczająco tłoczno. ;)