Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy mogę trzymać raka z neonkami, gupikami, mieczykiem?

2. Czy wystarczy mu72l?

3. Czy mogę trzymać jednego osobnika?

4. Czym go mam karmić?

5. Czy nie zrobi mi zmiany aranżacji? :D

To zdjęcie akwarium ( potrzebne do 5 odpowiedzi)

 

http://img196.imageshack.us/i/p1260104.jpg/

 

Miałem wsadzić załącznik ze zdjęciem, ale jest za duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to rak może zrobić "małą przycinkę" roślinom w akwarium. Słyszałem też że może atakować ryby i zabawić się we fryzjera. Co do karmienia to jest specjalny okarm dla raków. Ja do swojego akwa na pewno nie wpuściłbym raka. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na raka julizjańskiego. Czy nie zje mi on mieczyka, gupików i neonków. Czytałem że ryb szybkich nie zje. Z mojego doświadczenia te rybki są szybkie. Czyli zje on je czy nie zje? I czy nie zrobi mi przycinki roślin. I gdy wylęgną się małe, to on je zje czy nie? W sklepi byłem dziś i wczoraj, był on spokojny i nie zjadł przez 1 dzień nawet jednej rybki. :lol:

Czy opłaca się kupić raka, i czy nie bende miał z nim żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na raka julizjańskiego.

Gratulacje, jesteś pierwszym i być może jednym posiadaczem tego gatunku.

Czy nie zje mi on mieczyka, gupików i neonków. Czytałem że ryb szybkich nie zje. Z mojego doświadczenia te rybki są szybkie. Czyli zje on je czy nie zje? I czy nie zrobi mi przycinki roślin. I gdy wylęgną się małe, to on je zje czy nie?

Nie zje bo nie istnieje :P

Procambarus Clarkii bo o nim tu jest mowa raczej zwierzyny Tobie nie ruszy, jest wszystko żerny z tendencją do diety roślinnej, nie mniej jednak jak będzie głodny to zapoluje na wszystko co mu się będzie koło szczypczyków przewijać. Ale masz dużą szanse na przycinkę, ot choć by dlatego że gość jest całkiem spory, rośnie do 12 cm bez anten.

Czy opłaca się kupić raka, i czy nie bende miał z nim żadnych problemów?

Czy to pytanie należy do podchwytliwych? Po formie tego pytania zastanawiam się czy Clarkii nie będzie miał problemów z Tobą :P

Raki są wdzięcznym tak samo jak krewetki obiektem obserwacji ale wymagania mają nieco inne niż ryby. Moim zdaniem możesz mieć troszkę za mały baniaczek na ten gatunek raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można trzymać wraz z rybami CPO, te maluchy tez polują na ryby, robią to dość nieporadnie ale miło się na nie patrzy jak są w czasie polowania, nie niszczą roślin, potrafią przetrzepać krewetki w szczególności te przechodzące wylinkę są łatwym łupem dla CPO.

 

Tw wszystkie wiadomości masz na tut forum. Wystarczy trochę poszperać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...