Skocz do zawartości

180 L czy nie za dużo


antyradar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dorastają do 30cm wysokosci!

Nie znam ich książkowych wymiarów, ale widywałem dorosłe skalary [niestety nie altumy] w sporych baniakach i do 30 cm miały dość daleko... ;)

 

Nawet jeśli te dane są troszkę przesadzone to skalary to spore ryby. Nie da się hodować "małych" skalarów, bo wiecznie młode nie będą. ;)

Wszystko zależy od wymiarów akwarium. Jeśli ma to oklepane 50cm wysokości i przyzwoitą długość to można się nad nimi zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 100x40x50

glonojadki zbrojniki

skalary miałem 4 ale jeden siedział od początku za wysoką rośliną jak wypłynął to się okazało że ma pół ogona wydaje mi się że to sprawka brzanki wysmukłej samiec atakował wszystkie rybki dzisiaj je oddałem koledze.

Mieczyki mam od dzisiaj samiec grubszy od samicy, jest ciemniejszy nie ma jeszcze tego ogona.

chyba dokupię te kiryski panda mam 2 i są naprawdę ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam przez miesiąc troszeczkę się zmieniło w mojej obsadzie

Aktualnie to

 

4 ramirezy 1+1 na 100%. i pomyłka pana w sklepie co do drugiej pary 2 samce

13 neonów - 7 czerwonych i 6 inesa

9 miedzików

4 kiryski spiżowe

2 kiryski panda

2 mieczyki

4 glonojady

4 kosiarki

 

Moje pytanie to czy mogę jeszcze dołożyć 2 ramirezki na 100% samice za friko od kolegi bo kupił właśnie zbiornik ponad 800 L

Czy nie lepiej będzie jak oddam 4 kiryski spiżowe a dokupię 4 pandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki za małe akwarium. Są duże, ruchliwe i stadne.

Trzyma się jeden gatunek ławicowy po to by zapewnić temu jak najlepsze warunki. W naturze ryby te żyją po parę tysięcy sztuk więc jak mamy możliwości to nie kupujmy po 9 sztuk 2 gatunków ale 20 jednego.

 

Glonojady lamparcie stanowczo do oddania. Rosną do 50cm więc w twoim się nawet nie obrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...