Skocz do zawartości

Zielone jaja na ściance akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Na ściance akwarium zauważyłam zielone jaja. Są one dosyć wysoko, prawie przy powierzchni wody. Mam w akwarium 2 glonojady, 2 molinezje, 5 tetr cytrynowych, 1 neonka/danio (nie wiem, co to jest :D), 2 kiryski oraz duuużo organizmów wodnych, których nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ślimaków w akwarium. To kiryski najprawdopodobniej, rozmawiałam już z niektórymi osobami na SB ;)

Niestety zbrojnik niebieski zjadł te jaja, ale dostrzegłam inne, bardziej w głębie akwarium - może chociaż jedno jajeczko się uchowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ściance się nie uchowało, ale to już pisałam wcześniej. Dzisiaj rano były jaja jeszcze na liściach dwóch roślin. Teraz jest już tylko na jednej roślince, a pewnie stamtąd też zniknie. Ahh te ryby...

Następnym razem wstawię do kotnika kiryski, jak będą odprawiały swoje "tańce godowe" (one tam latały za sobą już od dłuższego czasu, w końcu złożyły jaja) . Włożę tam kamieni troszeczkę (tylko tak, żeby mi się nie połamał ten kotnik) i niech sobie tam składają jaja. Po złożeniu jaj wyłowię stamtąd kiryski te "stare", a zostawię tylko jaja - dobrze? Czy kiryski opiekują się potomstwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...