Skocz do zawartości

pomoc przy moim akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam jak proponowaliście .Mam zbiorniczek 70l ,3 welonki z 8 glonojadów, i jedna roślinkę (poszukam jej to napisze jak sie nazywa ma duże liście ale jest niska)i statek chyba ceramiczny, żwirek czarny,filtr kaskada 300 i grzałkę z termostatem .To wszystko No3 mam 140 ponad, dzis 25 pro wymieniłam poczekam ze 3 dni i znowu podmienię.ph 6,5. Mam testy na kh i gh ale nie rozumiem instrukcji jak je wykonać .testy były kropelkowe,bym chciała mieć mech jakiś jak mogę .Maży mi się 200l akwarium zielone i z tymi moimi rybkami bo przecież ich nie wywalę a z innym towarzystwem nie ryzykuje bo je obgryzają .Wiec co mam jeszcze zrobić.

 

 

Mod.Janusz---Co masz zrobić ,to poprawnie pisać,a na zachętę daję ci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłam jak proponowaliście .mam zbiorniczek 70l ,3 welonki z 8 glonojadów, i jedna roślinkę (poszukam jej to napisze jak sie nazywa ma duze liście ale jest niska)i statek chyba ceramiczny, żwirek czarny,filter kaskada 300 i grzałkę z termostatem .to wszystko No3 mam 140 ponad, dzis 25 pro wymieniłam poczekam ze 3 dni i znowu podmienie.ph 6,5. mam testy na kh i gh ale nie rozumiem instukcji jak je wykonać .testy były kropelkowe.bym chciała mieć mech jakiś jak mogę .mazy mi się 200l akwarium zielone i z tymi moimi rybkami bo przecież ich nie wywale a z innym towarzystwem nie ryzykuje bo je obgryzają .wiec co mam jeszcze zrobic

Kto Ci proponował w 70L trzymać 3 welonki i 8 zbrojników? Kiedy założyłaś to akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on mi się podoba teraz dostałam jeszcze jeden ,tylko czeka na większe akwarium kurcze może jest jakiś sposób by został

Musisz go dokładnie wyczyścić, szczoteczką najlepiej. I znaleźć powód powstawania glonów oraz go wyeliminować. Poczytaj na forum na temat glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na welony i zbrojniki za małe akwarium, ale jeśli chodzi o testy to wlewasz 5ml wody z akwarium i wlewasz po jednej kropelce i mieszasz, aż kolor zabarwi się na ten podany w instrukcji i liczba kropel to twój wynik.

Podaj jakiej firmy masz testy to napiszę ci do jakiego koloru musisz dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...