Jump to content

pomoc przy moim akwarium


Recommended Posts

Założyłam jak proponowaliście .Mam zbiorniczek 70l ,3 welonki z 8 glonojadów, i jedna roślinkę (poszukam jej to napisze jak sie nazywa ma duże liście ale jest niska)i statek chyba ceramiczny, żwirek czarny,filtr kaskada 300 i grzałkę z termostatem .To wszystko No3 mam 140 ponad, dzis 25 pro wymieniłam poczekam ze 3 dni i znowu podmienię.ph 6,5. Mam testy na kh i gh ale nie rozumiem instrukcji jak je wykonać .testy były kropelkowe,bym chciała mieć mech jakiś jak mogę .Maży mi się 200l akwarium zielone i z tymi moimi rybkami bo przecież ich nie wywalę a z innym towarzystwem nie ryzykuje bo je obgryzają .Wiec co mam jeszcze zrobić.

 

 

Mod.Janusz---Co masz zrobić ,to poprawnie pisać,a na zachętę daję ci ostrzeżenie.

Link to comment
Share on other sites

założyłam jak proponowaliście .mam zbiorniczek 70l ,3 welonki z 8 glonojadów, i jedna roślinkę (poszukam jej to napisze jak sie nazywa ma duze liście ale jest niska)i statek chyba ceramiczny, żwirek czarny,filter kaskada 300 i grzałkę z termostatem .to wszystko No3 mam 140 ponad, dzis 25 pro wymieniłam poczekam ze 3 dni i znowu podmienie.ph 6,5. mam testy na kh i gh ale nie rozumiem instukcji jak je wykonać .testy były kropelkowe.bym chciała mieć mech jakiś jak mogę .mazy mi się 200l akwarium zielone i z tymi moimi rybkami bo przecież ich nie wywale a z innym towarzystwem nie ryzykuje bo je obgryzają .wiec co mam jeszcze zrobic

Kto Ci proponował w 70L trzymać 3 welonki i 8 zbrojników? Kiedy założyłaś to akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Proponowali mi założyć post by mi pomagać z welonki miałam 2 od 5 lat teraz jednego dostałam .glonojady też miałam 2 le się rozmnożyły co mam wywalić ,oddam może do zoologicznego.
Link to comment
Share on other sites

ale on mi się podoba teraz dostałam jeszcze jeden ,tylko czeka na większe akwarium kurcze może jest jakiś sposób by został

Musisz go dokładnie wyczyścić, szczoteczką najlepiej. I znaleźć powód powstawania glonów oraz go wyeliminować. Poczytaj na forum na temat glonów.

Link to comment
Share on other sites

Na welony i zbrojniki za małe akwarium, ale jeśli chodzi o testy to wlewasz 5ml wody z akwarium i wlewasz po jednej kropelce i mieszasz, aż kolor zabarwi się na ten podany w instrukcji i liczba kropel to twój wynik.

Podaj jakiej firmy masz testy to napiszę ci do jakiego koloru musisz dojść.

Link to comment
Share on other sites

te glony są tylko na statku .i to nie jest nic ani miękkiego ,ani lepkiego .jak zielona farba teraz się przyjrzałam i mam takie kropeczki na szybie jak od szpilki też zielone .

Wyczyść glony mechanicznie skąd tylko dasz radę.

Link to comment
Share on other sites

Moje małe.

 

 

Mod.Janusz-Pomoc przy akwarium została udzielona i widać bardzo ładnie wszystko sobie funkcjonuję to teraz proponuje założyć temacik w galerii i tam nam je przedstawić.Temat w tym dziale zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...