Skocz do zawartości

Co to jest? białe i lepkie?


Stokrotka00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak- 112L

Oświetlenie: Osram T8-18W x2

Podłoże: czarny żwir bazaltowy ,mieszany ze zwykłym żwirkiem

Temp:25 C

Ph-7,5

Aktualna obsada:3 zbrojniki,3 kiryski

Nawożenie:kulki w podłożu ,EC raz dziennie po 20kropelek-1ml.

Jak w temacie, mam problem, założyłam akwarium coś koło 8 lutego,wszystko było ok, ale od jakichś 3 tyg, męczę się z tym czymś:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Najwięcej jest tego na cabombie i moczarce, na innych roślinkach nie zauważyłam, usuwam ręcznie.Rybkom nie szkodzi, bo nie zauważyłam żadnych objawów chorobowych a nawet glonojad tam ostatnio buszował.Mam natomiast kilka ślimaków zatoczków.Zaczyna mnie denerwować to coś, jak to ruszam to się rozpływa w taki mleczny obłoczek, lekko oślizgłe jest. Żadnych innych glonów nie zauważyłam :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie wygląda na glony ani na nic szkodliwego może to ryby kopulowały i coś zostawiły nie wiem po co to zwalczać jeśli tego prawie wcale nie widać :P Nikt nie wie co to jest więc nikt ci nie doradzi jak to zwalczyć po mojemu albo wywal rośliny na których jest ten osad albo je czymś wyczyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam pleśń ze źle spreparowanego korzenia, przerabiałem to samo. Korzeń po wyciągnięciu pachniał jak wszystkie mazurskie jeziora razem wzięte. Niestety pleśń mimo usuwania zostaje, czytałem w paru miejscach, że powinna sama ustąpić po 1-2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie dolałam CMF, a jutro pędzę po kilka helenek, tak na wszelki wypadek, jesli zaś chodzi o ślimaki to problem w tym ,że ja ich nie widzę :zamieszany: kilka złapałam, ale to tak jednego dziennie w ciągu paru dni, jak włożyłam marchewkę na noc-to kompletnie nic na niej nie było, 2 dni leżała.A po ilości tego badziewia to powinnam mieć masę ślimaków :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...