Skocz do zawartości

160L - prośba o wskazanie prawidłowej obsady


majaluki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Info o baniaku:

 

Mam 160L raczej BW (z korzeniami),

Rośliny: Moczarka, Amania, pelia, kryptokoryny - 3 gatunki, gałęzatka, anubias

Filtr: JBL cristal pro 700

Oświetlenie: 2x30 W

Podłoże: Filitus Floran i na to delikatny, ciemny żwirek

Pokarmy: ichtiovit, kirysek, tetra wafer mix, tetra min, basic mix, czasem mrożne larwy czarnego komara, suszona rozwielitka (też rzadko)

Preparaty: testy twardość, PH, NO2 i NO3, FMC i sół akwarystyczna(do leczenia),bakterie nitryfikacyjne

Nawozy: planta gainer classic, tetra plant

 

No i obsada aktualna:

 

2 x gurami mozaikowy, 2 x prętnik niebieski, harem prętnika karłowatego (1+2), 2 kiryski strumieniowe, 6 danio perłowych, 3 x Amano, 1 x Długonos ciernisty (jak to ta rybka faktycznie to jak urośnie to pewnie oddam), 1 x otosek

 

Bardzo proszę o ewentualne rady co poprawić z obsadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BW to Ameryka pd a rybki masz głównie z Azji

Wody BW są tylko w Ameryce? :zamieszany:

W Azji też są piękne czarne wody, ale nie o tym temat.

a co do obsady to niech inni się wypowiedzą

Temat w dziale obsady, pytanie o obsadę...

 

Ja chciałbym się dowiedzieć jakie akwarium ma dokładnie wymiary, bo 160l równie dobrze może mieć 80cm długości, jak i 100 czy 120cm. ;)

Ciemny żwirek to nie bazalt? A skoro masz testy - podaj parametry, pod tym kontem też będzie łatwiej coś dobrać.

 

Masz jakiś wstępny pomysł/rybki które na pewno chciałbyś zostawić?

Wolisz raczej większe bardziej wyraziste ryby w mniejszej ilości, czy duże i fajnie prezentujące się ławice drobnicy?

Z takich ogólnych rzeczy powiem że przydałoby się dokupić kirysków i otosków - ofc jeśli mają zostać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 100x40x40 cm

Wszystkie te rybki lubię.

Gurami są za młode na rozpoznanie płci.

Uwielbiam prętniki, myślałem, żeby skombinować gdzieś morelowe tylko właściwie nie wiem ile można mieć rybek w takim czymś? :)

Danio perłowe też są super ...

... tak jak mówiłem wszystkie są super.

Generalnie brakuje mi jakiejś dużej rybki - okazu, ale żeby nie zjadła danio, jako takiego lidera a w moim akwarium :)

 

Ile kirysków ma być i ile otosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysków i otosków przynajmniej po 6, ale w takim baniaku spokojnie możesz nawet po 8-10. ;)

 

No więc główny zamysł prętniki + galaxy.

Generalnie brakuje mi jakiejś dużej rybki - okazu, ale żeby nie zjadła danio, jako takiego lidera a w moim akwarium

Może trzymając się Azji - labeo? Nawet nie bicolor, tylko to łagodniejsze zielone - albo idąc jeszcze dalej można pomyśleć o zielonym albinosie, bo takie są ponoć "najgrzeczniejsze". Microrazborek nie powinien zaczepiać, u mnie duży bicolor żyje w akwarium z endlerami, drobniczkami, neonami i nic im nie robi. Prętnikom też nie powinien, ale właśnie dla bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na łagodniejszy gatunek labeo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. ;)

 

Bicolor, czyli ten agresywniejszy ma czerwoną tylko płetwę ogonową [ http://img04.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1414266666 ], natomiast zielony ma czerwone wszystkie płetwy [ http://www.animalsholding.cz/zvirata/la ... lor5gr.jpg ].

Zielony jest też bardziej "blady" od smoliście czarnego bicolora. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicolor już śmiga, podoba mi się, że czyści glony fajna sprawa.

Poza tym muszę poszukać kirysków to nie będzie łatwe, bo nie za często je widzę w naszych stronach.

Co do prętników to czy ilość jest OK?

Rozumiem, że jak się wyjaśni płeć gurami to mają być w haremie także dojdzie 1 sztuka.

 

btw. dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zrobię trochę fot Labeo to raczej oddam go do zoologa i przyczaję się na to L015 peckoltia vitatta lub coś w tym stylu

On goni non stop wszystkie prętniki i nie daje im spokoju.

Macie jakieś inne pomysły na rybkę dominującą, która jest bardziej zczilałtowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...