Skocz do zawartości

Co poradzić na zdychające ryby???????


Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma 40 litrów,mam ponad 30 sztuk ryb,jrst dość nietypowego kształtu ;) szkło ma ponad 8 lat.Badań woby nie robiłam i być może to jest mój błąd,podmiane wody robie co tydzień tak jak piszą w książkach.Właśnie od niedawna zaczeły mi zdychać rybki,a ostatnio kupiłam nowego skalary które zdechł ymi po 5 dniach,będąc w zoo w którym go kupiłam je to dowiedziałam się że były chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby Ci zdychają albo dla tego co jest bardziej prawdopodobne że jest ich za dużo !!! skalary potrzebują akwarium 130l+ a już nawet nie chce wiedzieć jakie TY tam jeszcze ryby trzymasz w akwarium jest pewnie duże stężenie gazów azotu itp z powodu dużej ilości ryb z intensywną przemianą materi powiedz mi jeszcze czy odmulasz dno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NNNooo to poszalałaś z obsadą ! sama już sobie odpowiedziałaś dlaczego rybki Ci zdychają. Przyniosłaś chorą rybę :( i to pewnie jest źródło kłopotów. Spróbuj zrobić im kwarantanne i kategorycznie zmniejsz ilość ryb. Zresztą same się już redukują. Nie wiem jak pozostali ale ja proponuję całe akwa poddać leczeniu np. TRYPAFLAWINĄ. Przy stosowaniu leku podnieś temperaturę o jakieś 2-3 stopnie i zwiększ napowietrzanie. U mnie zdawało to egzamin.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...