Skocz do zawartości

Padanie gupików


pinula30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę kupiłam rybki, w tym 6 gupików (rasa platinium, takie z żółtymi ogonami bez żądnych plamek), odkąd wpuściłam je do akwarium to pływały pod samą taflą wody, jednak w nocy gdy zgasiłam im światło to widziałam że pływały po całym akwarium, podgryzały rośliny. dziś po południu znalazłam jednego martwego gupika, a przed chwilą znalazłam kolejnego :( pozostałe rybki, wyglądają dobrze i są energiczne. Co może by powodem śmierci tych dwóch osobników??

Proszę o pomoc jestem początkująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak litraż, obsadę, sprzęt, parametry?

Sory już sie popawiam

 

litraż 45 l

obsada:

10 neon

6 kirysek panda

4 pawiki + 2 zwłoki

6 krewetek red cherry

 

filtracja: tetra tec in 400

oświetlenie: 1 x 14 W 6500 K daylight

 

Parametrów niestety nie mierzyłam, zkwa dojrzewało 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samce czy samice? W jakich proporcjach?

Nie wiem nie umiem rozróżnić samic od samców :(

Trochę o tym poczytałam i jeżeli chodzi o to że samice mają większy brzuch niż samce to mam 2+2 aktualnie. Różnicy w ubarwieniu nie widzę gonopodium też nie umiem dostrzec :(

Jak widać jestem zielona ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna śmierci zależna od parametrów wody ale nie tylko.Bardzo często się zdarza/80%,ze gupiki ze sklepu/nie hodowcy/padają po jakimś czasie.Do samicy kupionej prze zemnie mój samiec się nie zbliżył nawet.Gonił za innymi.Po 2 tygodniach padła.Rybki/zwierzęta/pewne sprawy czują.My się ich uczymy.Nie zdziw się jak padną wszystkie.Te gupiki co dokupiłem do swoich dla odmiany krwi padły wszystkie/4szt/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy woda odstałą w akwarium zanim wpuściłaś rybki?

Akwa po zalaniu dojrzewało 22 dni

 

Nie za dużo tych rybek jak na taki litraż?

Obsadę skonsultowałam przed zakupem w odpowiednim dziale i tam nie było do niej zastrzeżeń, a nawet proponowali mi jeszcze zakup 6 krewetek innej rasy.

 

Płeć jest ważna. Bo jeśli masz za dużo samców na samiczki to samce mogły zamęczyć samiczki. Dlatego w tym przypadku te proporcje są ważne.

Teraz pozostałe 2 z 3 gupików pływają po całym akwa, podgryzają roślinki.

Niestety płci tych które zdechły nie znałam, a aktualnie wydaje mi sie że mam 1 samca i dwie samiczki, ale głowy sobie nie dam uciąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu, by nie zakładać nowego tematu. Mam problem z samiczką gupika.

Pływa tylko bokiem, jakby nie mogła się obrócić i pomachać jedną płetwą. Podpływa tak do tafli wody, po czym opada bez ruchu na dno i znów próbuje płynąć do góry.

To chyba nie jest normalne?

 

Edycja: ech, rybka zniknęła. Pewnie schowała się gdzieś i zdechła. Co teraz zrobić? Truchło wypłynie na powierzchnię, czy poszukać go i wyrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...