Skocz do zawartości

300l skalary obsada


Iv3nOmI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, planuję:

6x skalar (chcę dobrać 3 parki, a resztę oddać do sklepu)

12x hokejka

16x rozbora

2x zbrojnik niebieski

 

Może tak być? Coś dodać? Z czegoś zrezygnować? Najchętniej wpasowałbym się w jakiś biotop, pisałem o tym w innym poście niemniej dyskusja ucichła, był to temat ogólny o wszystkim, jeśli ktoś ma pomysł pod biotop: podłoże piasek, duży korzeń i 2-3 ładne rośliny reszta wolna przestrzeń to chętnie skorzystam i coś dobiorę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co2, dlaczego skalary maja zdechnąć? To że u Ciebie zdechło 19 z 27 to nie znaczy że to jest jakaś norma. Może po prostu źle się nimi opiekowałeś.

Oczywiście lepiej kupić więcej osobników tak jak kolega co2 podpowiedział bo istnieje wtedy większa szansa na dobranie w pary. Obsada jak dla mnie spoko.

Wiem że nie ładnie jest kopiować ale obejrzyj zbiornik Kamiloosa84, on ma skalarki - I naprawdę fajnie mu akwarium wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostatecznie wyszedł mu super zbiornik, mimo początkowego przerybienia, efekt końcowy świetny.

Mam pytanie co do jego filtrów, posiada on Eheim Pick-up 2012 oraz aqua szuta 750n turbo, mam pytanie czy taka filtracja wystarczy? Taki zestaw jest znacznie tańszy niż np kubeł jbl'a e1500, nie wspominając już i eheim'ie :) Kubeł zawsze mogę z czasem dokupić :)

 

Mogę dać więcej rozbor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planowałem umieszczenie 2 ławic (15 hokejówek, 70 razbor). Przekonywano mnie że 1 ławice będzie lepiej wyglądać - poszperałem więc po necie, znalazłem gościa co ma 2 ławice razbor i hokejówek, zobaczyłem na żywo i ci powiem że ławica wtedy traci efekt:) Polecam więc 1 ławicę. Do tego na dno daj 10 kirysków, dorzuć 6 kosiarek/10 otosków i będzie git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...