Skocz do zawartości

[112]Ogólne, Początki:-)


Stokrotka00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak- 112L

Oświetlenie: Osram T8-18W x2

Podłoże: czarny żwir bazaltowy ,mieszany ze zwykłym żwirkiem

Temp:25 C

Ph-7,5

Aktualna obsada:3 zbrojniki,3 kiryski

:smile: Filtr:Aquael - Filtr FAN 3 Plus

Nawóz: kulki torfowo-gliniane w podłożu, koło roślin oraz raz w tygodniu K2S04.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Akwarium w sumie jeszcze niedokończone,będzie jeszcze żywe tło z mchu, przynajmniej taki mam zamiar :mrgreen: oraz dojdzie kilka korzeni i roślinek na pierwszy plan, głównie mchy i wątrobowce.Zastanawiam się natomiast nad obsadą?? Już dobry miesiąc i nic mi do głowy nie przychodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są roślinki? To jest wymienisz florę? Na razie niczego sobie, aż miło by było popatrzeć na zdjęcie caaałego zbiorniczka.

No też tak trochę myślałam nad neonkami czerwonymi, plus może jeszcze razbory klinowe,a jak dokupię z dwa kiryski to nie będzie im potem za ciasno?

Ja bym raczej dała tak, że 20 neonów i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak trochę myślałam nad neonkami czerwonymi, plus może jeszcze razbory klinowe,a jak dokupię z dwa kiryski to nie będzie im potem za ciasno? Będzie i kokos i korzonki, może na krewetki też się skuszę , tyle że u nas ciężko o krewetki w sklepie.

Dwie ławice odpadają. Kirysków 6 kup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki zakupiłam jakieś 2 tyg temu w sklepie akwarystycznym,niektóre niestety w stanie złym, poobcinałam co się dało i po trochu dochodzą do siebie, nazw wszystkich nie pamiętam ale są tam:Żabienica Ocelotowata,Żabienica Łamliwa,Rotala Indica,Cabomba Caroliana,Alternanthera Cardinalis(która marnie u mnie rośnie)moczarka argentyńska,Cabomba Piauhyensis-Yellow, mech jawajski , reszty nazw nie znam. :oops:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki zakupiłam jakieś 2 tyg temu w sklepie akwarystycznym,niektóre niestety w stanie złym, poobcinałam co się dało i po trochu dochodzą do siebie, nazw wszystkich nie pamiętam ale są tam:Żabienica Ocelotowata,Żabienica Łamliwa,Rotala Indica,Cabomba Caroliana,Alternanthera Cardinalis(która marnie u mnie rośnie)moczarka argentyńska,Cabomba Piauhyensis-Yellow, mech jawajski , reszty nazw nie znam. :oops:

 

Dołączona grafika

Alternanthera jest bardzo wymagającą rośliną, Indica też. Przenieś je w najjaśniejsze miejsce akwarium bo padną. Nic nie powinno ich zasłaniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternanthera fakt wygląda marnie, indica wypuściła nowe odrosty ale takie, więc może coś z niej będzie.Myślę jeszcze nad zakupem zwartki Blassa?? zauważyłam że u mnie zwartki radzą sobie bdb a chciała bym mieć czerwienie w akwarium, no chyba że może znacie jakieś inne czerwone ,które będą w moim akwarium rosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternanthera fakt wygląda marnie, indica wypuściła nowe odrosty ale takie, więc może coś z niej będzie.Myślę jeszcze nad zakupem zwartki Blassa?? zauważyłam że u mnie zwartki radzą sobie bdb a chciała bym mieć czerwienie w akwarium, no chyba że może znacie jakieś inne czerwone ,które będą w moim akwarium rosły?

Na czerwone rośliny masz za słabe oświetlenie. Najpierw zmień światło a potem kupuj roślinki ;) Proponowałabym Ci belkę oświetleniową, którą przykręcisz na śrubki. No i oklej pokrywę taśmą srebrną to będzie odbijała światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternanthera fakt wygląda marnie, indica wypuściła nowe odrosty ale takie, więc może coś z niej będzie.Myślę jeszcze nad zakupem zwartki Blassa?? zauważyłam że u mnie zwartki radzą sobie bdb a chciała bym mieć czerwienie w akwarium, no chyba że może znacie jakieś inne czerwone ,które będą w moim akwarium rosły?

Na czerwone rośliny masz za słabe oświetlenie. Najpierw zmień światło a potem kupuj roślinki ;)

Możliwe, a gdybyś dał 2 razy po 20W ? lub można dać t5 24w albo 28w ?. Myślę że wtedy by ci rosły roślinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternanthera fakt wygląda marnie, indica wypuściła nowe odrosty ale takie, więc może coś z niej będzie.Myślę jeszcze nad zakupem zwartki Blassa?? zauważyłam że u mnie zwartki radzą sobie bdb a chciała bym mieć czerwienie w akwarium, no chyba że może znacie jakieś inne czerwone ,które będą w moim akwarium rosły?

Na czerwone rośliny masz za słabe oświetlenie. Najpierw zmień światło a potem kupuj roślinki ;)

Możliwe, a gdybyś dał 2 razy po 20W ? lub można dać t5 24w albo 28w ?. Myślę że wtedy by ci rosły roślinki ;)

Wątpię, żeby dziewczyna się bawiła w dodawanie świetlówek, stateczników, oprawek itd... Moim zdaniem najlepszym wyjściem tu będzie ten moduł 24W + za jakiś czas coś jeszcze np. 5 minut roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ladne, a co do oświetlenia, moduł jest tani i łatwy do zamontowania, a dla kogoś bardziej upartego i chyba, że ktoś by ci pomógł zamontować, to są do kupienia gotowe instalacje np kolejnej świetlówki w standardowej pokrywie, koszt np takie 1x18W to jakieś 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli :shock: ja noga jestem jeśli chodzi o takie rzeczy :lol: zawsze miałam pielęgnice, a one roślinności nie potrzebowały a więc i dobrego oświetlenia :mrgreen:

Znalazłam na allegro coś takiego:

 

Świetlówka T5 28W-60cm High-Lite DAY

Parametry:

producent: JUWEL

Zastosowanie: Akwaria słodkowodne

Moc: 28W

Długość katalogowa: 590mm

Temperatura barwowa: 9.000K

 

a druga by mogła być taka:

Świetlówka T5 28W-60cm High-Lite COLOUR

Parametry:

producent: JUWEL

Zastosowanie: Akwaria słodkowodne

Moc: 28W

Długość katalogowa: 590mm

Temperatura barwowa: 6.800K

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma potrzeby bawienia się w akwarystyczne.

Zwykła 6500k wystarczy, ja mam 4x36W ( 6500k ) w swoim roślinniaku i świetnie rośnie. Barwa także odpowiada. Można ją nabyć w zwykej castoramie za 8,50 za sztukę.

 

Nie wiem jak będzie z t5 ale podobna cena pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli :shock: ja noga jestem jeśli chodzi o takie rzeczy :lol: zawsze miałam pielęgnice, a one roślinności nie potrzebowały a więc i dobrego oświetlenia :mrgreen:

Znalazłam na allegro coś takiego:

 

Świetlówka T5 28W-60cm High-Lite DAY

Parametry:

producent: JUWEL

Zastosowanie: Akwaria słodkowodne

Moc: 28W

Długość katalogowa: 590mm

Temperatura barwowa: 9.000K

 

a druga by mogła być taka:

Świetlówka T5 28W-60cm High-Lite COLOUR

Parametry:

producent: JUWEL

Zastosowanie: Akwaria słodkowodne

Moc: 28W

Długość katalogowa: 590mm

Temperatura barwowa: 6.800K

 

????

A może 2 świetlówki po 28W o barwie 6500 ?? Powinno wtedy być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...