Skocz do zawartości

ile rybki wytrzymaja bez filtra


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się zepsuł filtr podałem go do reklamacji miesiąc temu (jeszcze nie przyszedł :x:x:x ) ryby żyją narazie zdechła mi żaba i kirysek :cry: .

Kup sobie jakiś taniutki gąbkowy napędzany bąbelkami z napowietrzacza. Tylko pytanie - czy masz napowietrzacz?

Taki filtr nawet można zrobić samemu - kawałek gąbki w kształcie sześcianu z dziurą do góry (nie na wylot) i włożoną do środka rurką z napowietrzacza. Pozostaje jeszcze jakoś to przymocować pod wodą - i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam napowietrzacza tylko filtr wewnetrzny do 200l,jaki mam kupic napowietrzacz i ile takie cudko kosztuje?W tamtym m-cu kupilam i wyposarzylam cale akwa wiec pociagnelo mnie to po kieszeni :lol:

Najprostszy kilkanaście złotych. Chociaż kupiłem niedawno takie badziewie "Penn Plax" za 15zł i oddałem bo warczał (wibracje) nie do wytrzymania. Teraz mam "hap pet" HA03 za 35zł na dwa wyjścia z elektroniczna regulacją. Połączyłem te wyjścia w jedno, ustawiłem dmuchanie na połowę i jest cichutko. Jest też HA01 tej firmy - też z regulacja i na jedno wyjście - pewnie też cichy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że wietrzysz

No , ale co rozumiesz pod słowem wietrzyć ? Jak ona by była w woreczku zawinięta tak jak to sprzedają w sklepach zoologicznych to jak wietrzyć ?

chodzi o to, żeby przy dłuuuugiej podróży otworzyć worek i wymienić powietrze (w ciepłym miejscu)

inaczej labirynt przeziębiony i rybka ma zmarnowane życie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,że pytam-cichy jest ten Twój napowietrzacz?

Nie wiem czy to do mnie, ale jak tak to jest cichy. Dodatkowo można go z powodzeniem owinąć jakąś szmatą (powiedzmy tak). Nie będzie się grzał (sprawdziłem to poparu godzinach pracy). Pobiera tylko 2-3 waty a poza tym wciąga przecież ciągle nowe powietrze a więc chłodzi się.

Po owinięciu go ręcznikiem jest niesłyszalny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...