Skocz do zawartości

jaki filtr do 60 L


klopotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłam ostatnio baniaczek 30l na 60l i mam problem z filtrem. Od kolegi dostałam filtr który był wcześniej w tym akwarium (Atman 881) ale jego wadą jest bardzo, bardzo głośna praca, która zwłaszcza w nocy doprowadza do białej gorączki. I mam takie pytanie jakie filtry "CICHE" polecacie do takiego litrażu. W baniaczku jak dojrzeje będzie 5 gupików (samców), ok 10 neonków + 6-8 otosków (jest to obsada zaproponowana przez jednego z forumowiczów super akwarium). Do tego dojdzie kilka roślinek (napewno będą to mchy) - zakup po weekendzie.

W małym akwarium miałam aqua szut 280 mini i byłam bardzo zadowolona. Znalazłam nawet z tej samej firmy Junior N 500 lub Junior N Plus 500, ale nie było opinii czy są tak samo ciche jak ten malutki. Co sądzicie o tych filtrach lub jakie inne polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniłam ostatnio baniaczek 30l na 60l i mam problem z filtrem. Od kolegi dostałam filtr który był wcześniej w tym akwarium (Atman 881) ale jego wadą jest bardzo, bardzo głośna praca, która zwłaszcza w nocy doprowadza do białej gorączki. I mam takie pytanie jakie filtry "CICHE" polecacie do takiego litrażu. W baniaczku jak dojrzeje będzie 5 gupików (samców), ok 10 neonków + 6-8 otosków (jest to obsada zaproponowana przez jednego z forumowiczów super akwarium). Do tego dojdzie kilka roślinek (na pewno będą to mchy) - zakup po weekendzie.

W małym akwarium miałam aqua szut 280 mini i byłam bardzo zadowolona. Znalazłam nawet z tej samej firmy Junior N 500 lub Junior N Plus 500, ale nie było opinii czy są tak samo ciche jak ten malutki. Co sądzicie o tych filtrach lub jakie inne polecacie.

Polecam kaskadę FZN-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 63L mam aquael FAN1 z deszczownicą umieszczoną tuż pod lustrem wody, praktycznie bezgłośny. Wydajność wystarczająca w zakresie 60-100L, jakość dobra. Do 60L mniejszy model też wystarczy

Możliwości fan nie zaczynają się, a kończą na 60l. Nie wyobrażam go sobie w większym litrażu. Nie ma co też mówić że jakikolwiek słabszy aquael dałby sobie radę w 60l, bo by nie dał. Nie wierz w to co mówi producent i to co pisze na opakowaniu. To bajki bardzo odbiegające od rzeczywistości.

Widzę że nie masz tu porównania jakości wody z kaskadami, lub kubłami. ;)

 

Miałem w takim baniaku FAN1, miałem lepszy i dużo większy wewnętrzny, miałem FZN2 i miałem przez pewien czas kubeł. Z każdym filtrem było widać wyraźną różnice w jakości wody.

 

Ja polecam kaskadę FZN2. Nie będziesz żałować, a spisze się lepiej od każdego wewnętrznego, przy czym nie szpeci wnętrza akwarium. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...