Skocz do zawartości

TETRATEC EX1200 - zasysa lewe powietrze


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

No i znów problem. Mam na stanie kubeł TetraTec EX 1200. Jak rozwiązać problem zasysania powietrza przez pompkę umieszczona na głowicy filtra. Są w niej trzy uszczelki w tym jeden ring na samym tłoku. Nie bardzo wiem która z nich daje w dupę.

Niestety w sprzedaży nie ma części zamiennych do tejże pompki. Facet do którego dzwoniłem ( kupiłem u niego zawór AQUA STOP i uszczelkę główna ) nie miał zielonego pojęcia ze w ogóle coś tam jest w środku :)

 

Może ktoś miał już taka przypadłość w tym filtrze i mi pomoże. Tylko proszę o nie przytaczaniu tekstów ze TetraTec to kicha, że same z nimi problemy.

 

Pozdrawiam

Marek T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tego co pamiętam jak miałem 1200EX, to dwie uszczelki dopasowałem w sklepie z armaturą sanitarną, a z jedna miałem problem. Owinąłem ją taśmą silikonową ale dalej miałem z tym co jakiś czas małe problemy. Głowica jest tak zrobiona, że nawet jak coś się tam dzieje(cieknie woda czy coś), to ciężko to znaleźć a potem kontrolować czy wszystko oki.

Skończyło się tak, że pozawijałem to wszystko taśmą i wcisnąłem na siłę. Filtr zalewał się i tak sam po podłączeniu zaworów. Jak już musiałem czyścić węże, to zalewałem go zaciągając wodę jak przy odmulaniu(wężyk od deszczowni).

 

ps: przy okazji, uszczelki o-ring na zawory także dostaniesz w sklepie z armaturą sanitarną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie od wczoraj cieknie mi ex 700. problemem jest albo aquastop albo wymieniona przez was pompka. Najpierw zamierzam wymienic oringi na kroccach aquastopu (znacie moze wyimar tych oringow). Jak to nie pomorze to zabiore sie za pompke. Mam nadizeje ze nie nawalil aquastop bo nie mam pojecia jak go naprawic (co by wiazalo sie z wydatkiem ok 50pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że to może nie być trafny pomysł ale może się przydać:

 

 

Ostatnio byłem w sklepie z częściami do samochodów, motocykli i maszyn rolniczych i kupowałem simeringi. Może jak byś wyciągnął na wzór stary i udał się do takiego sklepu to byście ze sprzedawcą dobrali odpowiedni.

 

Zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zabierac na wzor to musze calkowicie odlaczyc filtr a tak moglbym go odlaczyc tylko na czas wymiany

 

Edit

 

 

rozkrecilem cala glowice wyjalem wszystkie (3 uszczelki, tj 1 oring, 1 uszczelka, i 1 taka dziwna uszczelka ktorej napewno nie dostane w sklepie jedynie moznaby tylko dorobic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podczas pompowania wydostaje się woda z tłoka? Jeśli tak to masz to samo co ja ... uszkodzony ( wyrobiony ) oring na tłoczku. Właśnie rozebrałem pompkę i zabieram się za silikonowanie. U mnie ona już działać nie będzie :)

 

Jeśli ktoś potrzebował by kupić AQUA STOP to mogę polecić gościa z allegro. Sam właśnie kupiłem u niego takowy i jestem bardzo zadowolony. To już jest nowszy model z lepszym uszczelnieniem. Oczywiście pasuje do starszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uszkodzony byl aquastop i wlasnie oring na pompce

aquastopa naprawilem poprzez wymiane oringow jakie sa na kulach natomiast na pompce wymienilem oring niestety nie mam wymiarow bo zabralem stary do sklepu i gosc dal mi taki sam ale nowy. Spedzilem nad tym filtrem kilka godzin i stwierdzam ze jego budowa jet troche przekombinowana zwlaszacza miejsce gdzie jest umiejscowiona pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...