Jump to content

Czy koralowiec powoduje mętnienie wody/

Recommended Posts

Witam

Mąż kupił akwarium z całym osprzętem juwel, są już w nim roślinki i wystrój i jest koralowiec-

(kamień), i mętna woda, czy on jest przyczyną zmętnienia?

A dodam że akwarium nie jest jeszcze zasiedlone.

Witaj

koralowiec nie spowodował zmętnienia wody.Masz niezasiedlone akwarium więc prawdopodobnie jest ono w trakcie dojrzewania.Po 2tyg od zalania wpuść rybki i będzie OK.Pamiętaj o włączonym filtrze przez cały czas.

Nie ,koralowiec nie ma z tym nic wspólnego,wpływa jedynie na twardość wody podnosząc kh i ph.Te parametry nie mają wpływu na zmętnienie wody.(Jednakże dodawanie np.CO2 do wody wapiennej powoduje jej zmętnienie.)U Ciebie w nowo zalanym zbiorniku stabilizuje się dopiero równowaga biologiczna(rozwój flory bakteryjnej,pierwotniaków) jest to normalne że znajdują się one i w toni .Tworzące się biofilmy bakteryjne powodują wiązanie osadów a to plus filtracja i woda powinna się wyklarować w miarę dojrzewania zbiornika.

Nie ,koralowiec nie ma z tym nic wspólnego,wpływa jedynie na twardość wody podnosząc kh i ph.Te parametry nie mają wpływu na zmętnienie wody.

Od siebie dodam że jeśli nie planujesz rybek lubiących twardą i zasadową wodę, to lepiej wyjmij tego koralowca. ;)

wielkie dziękuję za porady, nie wiem czy dam rade to utrzymać... a jesli dodalam jakies bakterie nie znam nazwy Pan w sklepie mi to sprzedał takie w kapsułce, czy mimo tego też trzeba czekać z zaproszeniem do akwarium lokatorów?

wielkie dziękuję za porady, nie wiem czy dam rade to utrzymać... a jesli dodalam jakies bakterie nie znam nazwy Pan w sklepie mi to sprzedał takie w kapsułce, czy mimo tego też trzeba czekać z zaproszeniem do akwarium lokatorów?

Tak. Zawsze trzeba poczekać min.2, najlepiej 3 tygodnie. Te wszystkie uzdatniacze itp. to tylko "pic na wodę". :)

to sprzedał takie w kapsułce, czy mimo tego też trzeba czekać z zaproszeniem do akwarium lokatorów?

Tak, najlepiej przynajmniej dwa tygodnie.

Szczególnie że działanie takich różnych środków przyśpieszających dojrzewanie akwarium jest wątpliwe. :)

Dzięki więc czekam z rybami, a co zmętnialej wody to gdzieś czytałam że korzeń może barwić wodę ja swój kupiłam w sklepie akwarystycznym jest on koloru duku, jak Wy uważacie czy taki dość jasny korzeń też potrafi zamęcić akwarium i w głowie. :lol:

Mod.Janusz--Czyli odpowiedź została udzielona i autor pytania usatysfakcjonowany więc ---zamykam temacik.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...