Jump to content

Akwarium Malawi

wojas109
 Share

Recommended Posts

Witam długo mnie na tym forum nie było ok. 2 lat i próbuje przypomnieć sobie co nieco o akwarystyce do tej pory miałem zwykły 60l akwarium z neonkami, brzankami itp. Teraz nadarzyła sie okazja na kupno większego akwa 200l jak dla mnie to dużo. Na początku mojej przygody z rybami i z akwarystyka chciałem mieć akwarium Malawi ale nie pozwalało mi na to litraż wcześniejszego aqua. Teraz moje pytania :

1. Ile i jakie ryby ?

2. Ryby Malawi potrzebują roślin ? (wolał bym żeby nie) xD

3. Do trzeciego pytania coś sami zaproponujcie :D

Pozdrawiam !! :D

Możesz spróbować z dwoma samcami z gatunku ale jak troche rybki podrosną , i tak wybarwiony będzie tylko jeden , i zaczną się wojny o dominację które mogą zakończyć sie odejściem jednego do " krainy wiecznej spiruliny "

Możesz jeszcze zamiast soulosi zobacz sobie ps. msobo magunga +maingano ,lub msobo + ps. elongatus chewere(lub neon spot)

Nie dawaj do Malawi żywych roślin bo ci je wszystkie zjedzą sam tak miałem ponieważ są to ryby roślinożerne.

Nic nie pisałem ze chce rośliny w akwarium :shock: to ile mam miec tych saulossi i yellow ?? i czy a aqua Malawi mogę mieć ślimaki i jaki ???