Skocz do zawartości

[54l] Brzankarium


Przemos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam mój, hmm... pierwszy zbiornik. Akwarium kupione w komplecie parę lat temu. Niestety fuknjconuje dopiero od lipca 2010 roku, a więc jest dość świeże :)

 

-oświetlenie: 15W standardowe w pokrywie

-filtracja: Aquael FAN-2 Plus, na dniach wymienię na Aquael FZN-2

-technika CO2: Easy Carbo

-gatunki i ilość ryb: 6x Brzanka sumatrzańska + Brzanka mszysta, na dniach dokupię dwie mszyste i jakąś "ekipę sprzątającą"

-rośliny: Echinodorus schluteri, Cryptocoryna nana, na korzeniu Christmas moss, tył - Ludwigia natan

-inne sprzęty: grzałka - 25,5 stopnia

-stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.: brak

-parametry wody: kranówka odstana 24h.

 

Bardzo bym prosił o konkretne uwagi i komentarze dotyczące aranżacji i ogólnego wrażenia. Wszelka krytyka mile widziana.

Nie pytajcie gdzie są rybki - schowane. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bardzo ładny, zakryj grzałkę bo filtr i tak będzie wymieniony na kaskadę.

Tylko mało rybek widać ;)

Ja również mam brzankarium w 50l(84x24x25) - viewtopic.php?f=22&t=24846 - tylko u mnie dopiero sam początek.

Czym karmisz brzany i jak podajesz easy carbo-ja również go używam.

Tak myślę o ekipie sprzątającej, nie wiem czy brzanki nie będą podskubywały kiryski (jeśli o nich mowa), u mnie nawet ampularią się interesują, ale zbrojniki mają spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bardzo ładny, zakryj grzałkę bo filtr i tak będzie wymieniony na kaskadę.

Czym karmisz brzany i jak podajesz easy carbo-ja również go używam.

Tak myślę o ekipie sprzątającej, nie wiem czy brzanki nie będą podskubywały kiryski (jeśli o nich mowa), u mnie nawet ampularią się interesują, ale zbrojniki mają spokój.

Rybki karmię Sera granulate menu. Dwa razy dziennie jednym z czterech do wyboru. Ale jak ten pokarm się skończy, planuję dobrać jakąś lepszą dietkę :D Easy Carbo według zaleceń producenta.

 

Co do ekipy sprzątającej. niger1317 polecił mi tak: "szczupieńczyki-98 proc. czasu spędzają przy powierzchni tak że dla brzanek przeszkadzać nie będą. Na dno proponuje kiryski spiżowe-nie przekarmiane zbytnio, mocno buszują w dnie i dobrze czyszczą. Do tego kilka ślimaków ampullarius i jak dla mnie by wystarczyło."

Nad tą listą jeszcze pomyślę.

 

a tak apropo roślin to ta w prawym rogu to jest zwartka?

Dokładnie Cryptocoryna nana :)

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jakbyś chociaż miał dłuższe to akwa to ok. Moim zdaniem trochę za mały litraż jak dla brzanek ,

zgadzam się ;d Dla tak ruchliwych ryb to z 90l co najmniej

Co do brzanek to się nie zgodzę. Kiedy konsultowałem obsadę większość pisała, że akwa dla brzanek jest za małe. Nie jestem pewny czy to były opinie oparte na własnych doświadczeniach czy tylko czysto teoretyczne, wyczytane w informacjach o rybce. Po czasie okazuje się, że z wszystko jest w porządku. Rybki rosną, roznoszą akwarium i są łądnie wybarwione. Co do kirysków to się nie odzywam bo nie wiem jakich warunków one potrzebują... Narazie nic nie kupuję.

 

Ale nie o tym jest wątek :)

zapraszam do dalszego komentowania baniaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości baniaka to są różne zdania, po mojej obserwacji własnych brzanek wiem,że one buszują wszędzie, jednak obawiał bym się o szczupieńczyki, brzany są zaczepne i jak jedna zaczepi inną rybkę od razu podpływa całe stado, mogą je również zamęczyć.

Co do kirysków to zrezygnuj ze spiżowych- to są straszne nygusy i rosną za duże na 54l, proponuję kiryska pandę w ilości 6szt,są świetne i b. pracowite (mam 8szt w 112l).

Sam myślałem nad raczkiem Cambarellus Patzcuarense Orange ale boje się żeby go nie zamęczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kirysków to zrezygnuj ze spiżowych- to są straszne nygusy i rosną za duże na 54l, proponuję kiryska pandę w ilości 6szt,są świetne i b. pracowite (mam 8szt w 112l).

Wielkie dzięki za radę. Porozmawiam z akwarystą zobaczymy co on mi poleci.

 

A może ktoś ma jakiś pomysł na modyfikację czegoś? Zastanwiam się czy po lewiej stronie, na korzeniu nie zasadzić anubiasa barteri nana. Staram się też zagęścić tył.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...