Skocz do zawartości

Problem z Mieczykami


galaxy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż jakiś czas temu posiadałem w akwarium ok. 60L parkę mieczyków (odmiana czerwona) i po jakimś czasie samiczka mieczyka padła i został mi sam samiec, postanowiłem dokupić samiczkę z tym że ciut większą i czerwono-czarną, przez pierwsze 2 dni samiczka cały czas pływała blisko przy samcu i nie opuszczała go a na 3 dzień zauważyłem że samiczka ta zaczyna ganiać i podgryzać samca, przez co on cały czas krył się pod kamieniami i roślinami. Moje pytanko brzmi dlaczego tak się dzieje że to samiczka gania i obskubuje samca, dodam że wcześniej tak nie było?. Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

 

@

W akwarium nie ma więcej innych rybek prócz tej parki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze zdjęciem będzie trudno gdyż wspomniana samiczka ucieka i zdjęcie jest rozmazane a samiec najczęściej jest schowany. Co do samca to mogę powiedzieć iż na płetwie ogonowej ma długą szabelkę i po brzuchem ma odstająca pletwę zaś właśnie ta nowa samiczka wygląda identycznie jak na zdjęciu które dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz pare osób mnie tu skrytykuje ale ja bym zostawił już tego mieczyka,ale samego.

W końcu 60l to nie tragedia,a nie mamy pewności czy ta ryba trafi do większego zbiornika, szczerze w to wątpię.Pozatym jestem tego samego zdania co arteyu że mała przestrzeń ma wpływ na agresję ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz parę osób mnie tu skrytykuje ale ja bym zostawił już tego mieczyka,ale samego.

W końcu 60l to nie tragedia,a nie mamy pewności czy ta ryba trafi do większego zbiornika, szczerze w to wątpię.Pozatym jestem tego samego zdania co arteyu że mała przestrzeń ma wpływ na agresję ryby.

Jednak akwarium trochę małe jak na ten okaz. ponieważ rośnie do 14 cm a na 60l to jednak małe akwarium.

Może uda ci się wymienić tą rybkę na jakąś inną, która będzie mogła dobrze żyć akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...