Skocz do zawartości

Ślimaki jak się ich pozbyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze ślimakami :| niby je zwalczyłem preparatem na ślimaki ale one po około miesiącu znów się pojawiły :| i tu nasuwa się me pytanie czy jest jakieś "stworzonko" rybka czy coś co zjadało by te ślimaki lub je zwalczało? ; Bo już nie mam na nie pomysłu :help: . Wtedy co robiłem tą akcje to zalałem preparatem na drugi dzień leżały na dnie i wszystkie kamyczek po kamyczku wyrzuciłem, a i tak teraz wyszły. Proszę o pomoc i z góry dzięki

 

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw je MARCHEWKĄ. Ugotuj ją, ale tek żeby była al dente :)... Włóż ją do akwarium. Ślimaki powinny złazić się do marchwi. Jak się zlezą to wyzbieraj. Bocje chyba ślimaki jedzą.

Przeczytałem teraz i wynika z tego, że jedzą :D Wiesz może ile mogą kosztować takei Bocje i w jakiej ilości trzeba je trzymać? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe brązowe ślimaczki to myślicie, że te "helenki" sobie z nimi poradzą? Te ślimaczki nie wychodzą poza akwarium?(mam przykryte ale tak się pytam), a i mam jeszcze jedno pytanie skąd mogły się wziąść te ślimaki? Parę lat temu nie miałem żadnych a teraz myślę, że to może z pokarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koczot napisał(a):

Tylko Bocja to ryba Stadna i wymaga wielkiego akwarium 300+

Ślimaki Helenki sobie dobrze radzą z zatoczkami.

Sam mam w 54l sztuk 2 i populacja w 2 tyg. zjednostkowana :)

 

 

 

Z tym się kolego nie zgodzę.

Bocja wspaniała to do min. 150l ;)

Poczytaj Bocja dorasta do W warunkach naturalnych do 30 cm, w akwarium do około 25 cm.

Do tego dodać, że to ryba stadna czyli przyjęte 6 sztuk.

Czyli +300l

 

 

Mam takie małe brązowe ślimaczki to myślicie, że te "helenki" sobie z nimi poradzą? Te ślimaczki nie wychodzą poza akwarium?(mam przykryte ale tak się pytam), a i mam jeszcze jedno pytanie skąd mogły się wziąść te ślimaki? Parę lat temu nie miałem żadnych a teraz myślę, że to może z pokarmu...

Tak Helenki sobie poradzą. Te ślimaczki to zatoczki.

Zakupić w zoologu inna nazwa to potoczna ślimak killer, albo jak jesteś z dużego miasta poszukać u ludzi często oddają.

Żadna wina pokarmu, przyniesiono od kogoś w roślinkach np.

W dodatku te ślimaki nie są rozdzielno płciowe. 1 wystarczy do plagi sam się rozmnaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł Magazyn Akwarium o wielkościach akwarii,

i o tym że zawyżamy w teraźniejszych minimalne litraże zbiornika.

 

Na logikę. Bocja - 30cm. Akwarium 160l - 100x40x40.

No fakt, zmieści się...

 

Zgadzam się ze słowami Koczot'a. Te rybki rosną ogromne. W środowisku naturalnym łapano osobniki nawet większe niż te encyklopedyczne 30cm. Ryby osiągają pokaźne rozmiary, ale rosną stosunkowo wolno... To nie np. moje labeo które z rybki niewiele większej od dorosłego neona w kilka miesięcy dorosło do 12cm. Myślę że może to być związane z ich długością życia.

Z tego co wiem potrafią dożyć ok. 25lat, a spotkałem się z informacją że w sprzyjających warunkach mogą żyć nawet dwa razy dłużej...

Mam takie małe brązowe ślimaczki to myślicie, że te "helenki" sobie z nimi poradzą? Te ślimaczki nie wychodzą poza akwarium?

Poradzą sobie z nimi "raz na zawsze". ;)

Nie wychodzą poza akwarium i wyglądają całkiem ozdobnie. No i tutaj nie ma żadnych wątpliwości jak chodzi o odpowiedni litraż dla nich.

Na resztę pytań już odpowiedziano.

 

PS: Ku przestrodze. http://www.loaches.com/species-index/ph ... age_medium

http://www.loaches.com/species-index/ph ... age_medium

Ah... te małe kilkucentymetrowe rybki w sklepach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...