Skocz do zawartości

krewetki bąbelkują


michaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każda z moich krewet ma w brzuchu dużą ilość bąbelków powietrza. Czy to może oznaczać coś złego? Nie zapowietrzą się na śmierć? ;) myślę, że nic im się nie dzieje, ładnie pracują i śmigają po całym akwa ale wolę profilaktycznie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to raczej na pewno nie ciąża! mam 2 samiczki w ciąży i tam wyraźnie widać jajeczka takie większe, a te bąbelki właśnie u samców są takie maciupeńkie i u takich maluchów 1 cm też są...niestety nie mogę dać zdjęć, bo dziewczyna zabrała aparat na narty, próbowałem uchwycić to komórką ale niestety nic nie było widać:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaję Co2, karmię wydaje mi się że niczym szczególnym: spirulina, dafnia, shrimp sticksy, czasem jakieś warzywko.

Mam trochę nadfiltrację, 3 filtry chodzą, więc może dzisiaj wyłącze jeden filtr najbardziej bąblujący i jutro będę obserwował czy się krewecie "odgazowują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że napowietrzanie nie ma nic do rzeczy według mnie mogą mieć zagazowany przewód pokarmowy, sugerowałoby to że jest coś nie tak z jedzeniem ewentualnie florą bakteryjną w akwarium. To takie moje przemyślenia na ten temat ale jak to dalej ugryźć to nie wiem ;) , może coś więcej napiszesz o swoim zbiorniku, jakieś nadzwyczajne interwencje ostatnimi czasy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by jeszcze napisać...sam nie wiem...żadnych dziwnych interwencji nie uskuteczniam, nie leję chemii, w zbiorniku mam dużo roślin, mchy, żadnej ceramiki i tym podobnych sztuczności, zalany już jakieś 6 tygodni temu, krewety są od około 2óch tygodni nie wiem o co chodzi z tymi bąbelkami :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...