Skocz do zawartości

Nowe akwa 54l - opinie ...


SzeFs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D . Założyłem swoje pierwsze akwa w poniedziałek. Obecnie dojrzewa. Posadziłem tez roślinki, dodałem uzdatniacz wody. Oświetlenie 15w, filtr z deszczownicą działa cały czas, a temp. wody ok. 24 Oc. Pod żwirek dałem podłoże dla roślinek akwariowych i naturalny korzeń. Tło planuję zrobić z kory i dodać jeszcze troszkę roślinek. Proszę o opinie i rady.

 

pojawił się 1 problem - po lewej stronie roślinki mi "brązowieją" nie wiem czemu :/

(na zdjęciu jeszcze tego nie widać ale np. dziś liście zmieniają kolor)

proszę o rady ....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszone fotki :) soryyyy 15w :) taka byla w zestawie ! Ale martwie sie o te roslinki ?

Niepotrzebny ten uzdatniacz, im mniej chemii, tym lepiej. Kiedy zalałeś akwarium i posadziłeś roślinki? Od razu Ci powiem, że te 15W to za mało... U mnie żabienice i moczarka zdechły przy takim oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze 2,3 dni zobacze co sie podzieje. A moge wymienic switlowke na jakas "lepsza" ? czy musze przerobic pokrywe i dodac swietlowke ?

Proponowałabym Ci wymienić tą w pokrywie, bo producent w standardzie daje straszny szajs. Wymień ją np na http://www.zoolight.pl/product-pol-667- ... 6500K.html lub świetlówkę Grolux i dołóż żarówkę lub moduł 6500K. Ja właśnie założyłam Juvela i widzę dużą różnicę. Dokupiłam moduł oświetleniowy 8000K http://allegro.pl/modul-oswietlen-eco-l ... 90362.html specjalny dla roślin i jest super :) Roślinki pięknie rosną, ale także nawożę i mam bimbrownię.

Narazie nie kupuj żadnych nowych roślin, szkoda pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. białe kamyczki-żwirek w zoologu udało mi się dostać białe i czarne - naturalne są nie barwione ! Co do świetlówki to wymienię w takim razie na tę polecaną. :mrgreen:

dzięki za radę ! a może jakaś nawóz godny polecenia ?

Najpierw zmień oświetlenie a potem nawozy ;) Kup easy carbo, mikro i makro, ale o tym najpierw poczytaj na forum. Ten biały żwirek zaraz będzie brązowy i szybko się go pozbędziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge zalozyc zamiast tej swietlowki co mam taką ?

 

Świetlówka Aquarelle 15W ( PHILIPS )

Trzonek - G13

Bańka - T25

Moc - 15W

Techniczna moc lampy - 15.9 W

Napięcie lampy - 54 V

Prąd lampy - 0.335 A

Charakterystyki ekologiczne

Mercury (Hg) Content - 5.0 mg

Charakterystyki świetlne

Kod barwy - 89

Wskaźnik oddawania barw - 70 Ra8

Oznaczenie barwy - Akwarelna

Temp. barwowa - 10000 K

Strumień świetlny EM - 750 Lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...