Skocz do zawartości

Czy...


Agassiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaki to będzie narybek, :lol: bo gupiki i inne żyworódki mają dość duże młode które filtr na pewno nie wciągnie, gorzej z labiryntami, i pielęgniczkami które mają mikroskopijny narybek filtr może a nawet będzie dla nich zagrożeniem. Moje bojki już przy napowietrzaczu rozbijały się o ścianki akwarium, niby sprawa filtracji oczywista ale przy rozmnażaniu ryb trzeba się nad nią poważnie zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlot, a co z cyrkulacją wody? Ja miałem tak w dziesięciu litrach, też przy kaskadzie a potem przy napowietrzaczu to tygodniowe bojowniki mi się o ścianki akwarium rozbijały. ;)

Cyrkulacja? Kaskada ma płynną regulacje mocy [bez wyłączania filtra i wyjmowania go z akwarium]. Poza tym woda z kaskady leje się szerokim strumieniem, a z wewnętrznego z wąskiej rurki wywołując większy prąd wody. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mm narybek ledwo pływa a cóż dopiero mówić o pokonaniu prądu wody, przez pierwsze dni młode labirynty, tylko unoszą się na powierzchni wody lub są tak jakby przyklejone do szyb. Po co ryzykować nie lepiej kupić filtr gąbkowy wydatek ok 25zł. a przyda się w różnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podepnę się pod temat , bo rozmowa idzie w kierunku, który mnie interesuje. W sześciokątnym akwarium posiadam filtr kaskadowy wbudowany w akwarium. Z racji, że są tam małe otoski na wlot kupiłam gąbkę. Problem w tym , że dziś przy otworzeniu filtra znalazłam 3 maluchy na bioceramice :zamieszany: . Zaczęłam wyjmować gąbki i ku mojemu zdziwieniu znalazłam ich jeszcze 5 :shock: + 2 niestety już martwe :o . Nie widzę, żeby maluchów ubywało, bo któż je zliczy, skoro wciąż jest ikra . Jako prefiltr , kupiłam bardzo drobną gąbkę i zastanawiam się w jaki cudowny sposób udało im się tam wpłynąć ? Na początku na wlot miałam założony wkład z filtrów (włókninę) , spięty opaskami , ale nie wyglądało to za dobrze. Dziury w gąbce nie widzę. Czy stosował ktoś to http://allegro.pl/gush-prefiltr-17mm-ch ... 66249.html ? Warte swojej ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...