Jump to content

Czy...


Agassiza
 Share

Recommended Posts

Ale jaki to będzie narybek, :lol: bo gupiki i inne żyworódki mają dość duże młode które filtr na pewno nie wciągnie, gorzej z labiryntami, i pielęgniczkami które mają mikroskopijny narybek filtr może a nawet będzie dla nich zagrożeniem. Moje bojki już przy napowietrzaczu rozbijały się o ścianki akwarium, niby sprawa filtracji oczywista ale przy rozmnażaniu ryb trzeba się nad nią poważnie zastanowić.

Link to comment
Share on other sites

Tak wlot, a co z cyrkulacją wody? Ja miałem tak w dziesięciu litrach, też przy kaskadzie a potem przy napowietrzaczu to tygodniowe bojowniki mi się o ścianki akwarium rozbijały. ;)

Cyrkulacja? Kaskada ma płynną regulacje mocy [bez wyłączania filtra i wyjmowania go z akwarium]. Poza tym woda z kaskady leje się szerokim strumieniem, a z wewnętrznego z wąskiej rurki wywołując większy prąd wody. ;)
Link to comment
Share on other sites

5mm narybek ledwo pływa a cóż dopiero mówić o pokonaniu prądu wody, przez pierwsze dni młode labirynty, tylko unoszą się na powierzchni wody lub są tak jakby przyklejone do szyb. Po co ryzykować nie lepiej kupić filtr gąbkowy wydatek ok 25zł. a przyda się w różnych sytuacjach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

podepnę się pod temat , bo rozmowa idzie w kierunku, który mnie interesuje. W sześciokątnym akwarium posiadam filtr kaskadowy wbudowany w akwarium. Z racji, że są tam małe otoski na wlot kupiłam gąbkę. Problem w tym , że dziś przy otworzeniu filtra znalazłam 3 maluchy na bioceramice :zamieszany: . Zaczęłam wyjmować gąbki i ku mojemu zdziwieniu znalazłam ich jeszcze 5 :shock: + 2 niestety już martwe :o . Nie widzę, żeby maluchów ubywało, bo któż je zliczy, skoro wciąż jest ikra . Jako prefiltr , kupiłam bardzo drobną gąbkę i zastanawiam się w jaki cudowny sposób udało im się tam wpłynąć ? Na początku na wlot miałam założony wkład z filtrów (włókninę) , spięty opaskami , ale nie wyglądało to za dobrze. Dziury w gąbce nie widzę. Czy stosował ktoś to http://allegro.pl/gush-prefiltr-17mm-ch ... 66249.html ? Warte swojej ceny ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...