Skocz do zawartości

Planowana obsada do 112l może być?????? :)


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1Nie piszesz jakie glonojady masz w planach,więc nie jestem pewny.

2Kosiarki,kiryski ryby stadne minimum 5-6szt.

3Chcesz kilka ławic-bardzo źle to wygląda,zdecyduj się na jedną.

4Prętniki hoduje się w haremach,więc 1+2

5Neonki ryba stadna,więc te 6szt.niby O.K.,ale dobrze wyglądają jak jest ich minimum 15szt.

 

Plusem jest to,że najpierw pytasz,potem kupujesz i to,że pozwalasz zbiornikowi dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnym glonojadem jest tez np.kosiarka(glonojad to ryba jedząca glony),ale pewnie chodzi Ci o zbrojniki niebieskie,wtedy 2szt. mogą być.

Kosiarki dobrze czyszczą z glonów,kiryski dno z resztek pokarmu.

Ławice to neonki,razbory.

Gurami(nie jestem pewny)ale chyba też w haremach 1+2

1+2 to znaczy jeden samiec + dwie samice

Myślę,że na taki zbiornik minimum 15 neonek

A dwa haremy gurami raczej też nie będą wyglądały ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,że jesteś,mam z kim pogadać,bo jakoś za dużo kawy wypiłem i spać mi się nie chce ;)

 

Co do zmian to prawie O.K.,przesadzasz trochę z ilością odmian gurami,pomijam już to,że będzie za pstrokato,po prost to duze ryby i tyle sztuk w takim akwa to za dużo.Reszta w porządku.

 

Dlaczego zmieniłaś razbory z 10 na 6?Było dobrze,może nawet więcej bo to małe rybcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ujełam o 3 Gurami ;) i to na dodatek te najbardziej pstrokate ;) teraz pasuje? :P

 

 

a co do razbory...to wydawało mi się za dużo 10. Nie chcę mieć zupy rybnej jak inni :/ ale jak mówisz że było dobrze to dokładam 4;)

 

a swoją drogą lubię kolorowe i pstrokate rybki, w paski w kropki :D dlatego ostawiłam na Gurami, Razbory Galaxy i Prętniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsza wersja z razborami,ciekawsza bo jednak ławica dodaje uroku zbiornikowi.

Dobrze jest mieć też duże ryby ale nie ma co przesadzać.

Ja w swoim 300L mam 8skalarów i nie wygląda to dobrze,co najmniej 4szt.idą do oddania.Kupiłem tyle tylko po to,żeby dobrała się jedna/dwie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to Ty masz być zadowolona :D

 

A dla mnie O.K.

Z dużych ryb będą tylko gurami,więc nie powinno nic grozić neonkom.U mnie pływają ze skalarami i wszystko gra,tylko kup młode gurami i możliwie największe neonki,później jak już się do siebie cały skład przyzwyczai nie będzie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...