Jump to content

Kupno,przewóz i założenie akwarium.


damiw
 Share

Recommended Posts

Witam.Wczoraj kupiłem akwarium 100l z wyposażeniem.Dziś jadę wieczorkiem po odbiór(30min drogi).I mam takie pytanie jak przewieźć rybki ok 10 sztuk w tym duży welon,czy wylewać kompletnie wode i zrobic wszystko od nowa czy np zostawic np 1/4 a pózniej dolac wody do pełna w domu dodac preparatu do uzdatniania wody dla akwarium i za jakis czas wpuscic rybki?Dodam że w tym akwarium są sztuczne roślinki(czy bede mógł tamte wywalic a posadzic żywe?W dodatku jest tam grzałka 10watowa bez termostatu,jak z niej korzystac czy ma byc właczona cały czas czy tylko jakos okresowo? Proszę o pomoc jestem totalnie początkującym.

Link to comment
Share on other sites

Załatw sobie woreczki ze sklepu i w nich przewieź ryby, oczywiście wlej do nich wodę z akwa ;). Osłoń je od mrozu np. jakimś ręcznikiem. Wody połowę sobie zostaw, może jakąś beczkę sobie załatw ;). Drugą połowę wylejcie.

Jak dojedziesz to wszystko ładnie ustaw, wypoziomuj szafkę i wlej 50% wody przywiezionej i 50% wody z kranu. Nie dodawaj żadnych uzdatniaczy, są całkowicie zbędne. Roślinki jak najbardziej żywe ale tylko twardolistne jeśli chcesz zatrzymać tego welona np. Anubiasy.

Co do grzałki to nie wiem jakie będziesz miał tam ryby bo welony lubią zimną wodę i grzałka nie jest potrzebna.

Możesz napisać jakie rybki dostałeś w zestawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też zdarzało mi się jechać po ryby nawet ponad 50km, a wiadomo ze zima i złe warunki. Z pomocą przyszedł samochód z dobrymi nawiewami ciepłego powietrza i wyposażony w webasto. Ja zazwyczaj woreczki umieszczam w niewielkiej plastikowej misce która jest wyłożona w środku ręcznikiem a na wierzch daje jakąś swoją bluzę. Miskę kładę na miejscu nóg pasażera, no i na klimatyzacji ustawiam maksymalną temperaturę,max. nawiew no i oczywiście nawiew tylko na nogi. na postojach zostawiam auto na włączonym webasto.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...