Skocz do zawartości

grzałka do 375 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to że termostat w jednej może oszukiwać np o 0.5st i wtedy jedna wyłączy się wcześniej a druga będzie grzać cały czas.

Jak to cały czas? Druga sobie o te pół stopnia bezproblemowo podgrzeje wodę. ;)

 

Dodatkowy termostat można dokupić do grzałek z termostatem [mimo że w mojej opinii szkoda pieniędzy]. On po prostu odcina zasilanie jeśli temperatura dojdzie do pewnego momentu. Termostaty na grzałkach ustawiamy wtedy po prostu na max, a ten dodatkowy np. na 25C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wypowiedzi. Mój wniosek - na razie bez kontroleru, jeśli będzie potrzeba to zakupię

 

Przy okazji zapytam: o ile bym musiał zwiększyć moc przy zbiorniku o wysokości 60 cm? (litraż 450)

 

Niestety coraz częściej chodzi mi po głowie coś jeszcze większego a na boki już się więcej nie da;):)

 

 

edit:

 

No i już postanowione - będzie 450 litrów:)

 

Czy w dalszym ciągu wystarczy 2x150W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony grzałka 200W bierze więcej prądu, ale z drugiej - szybciej nagrzewa wodę przez co włącza się na krócej. ;)

 

Oczywiście wszystko zależy od temperatury w pomieszczeniu, u mnie grzałka 150W w 168l ustawiona na 25-6C włącza się tylko kilka razy w nocy na chwilę... ;)

W lecie pewnie w ogóle nie będzie się włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Należy stosować ogrzewanie o mocy nie mniej niż 1W/litr. czyli w przybliżeniu potrzebujesz ok 400W. Najlepiej jest zastosować kilka mniejszych grzałek niż jedną większą. Spowoduje to równomierne nagrzewanie wody. Na przykład zastosować 2x AQUAEL AQn 200 lub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Lepiej dać dwie grzałki po dwóch rogach, bo przy awarii zawsze coś grzeje. Przy warunkach podanych trzeba będzie grzać w nocy, bo 18-19 stopni to za mało dla ryb tropikalnych. 2x200 spokojnie wystarczy, Im mocniejsze grzałki tym mniejsze zużycie prądu, Zasada analogiczna do czajników elektrycznych. Im większa moc ty, krótszy czas nagrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...