Jump to content

nietypowa narośl na Neonku


Recommended Posts

Witam,

 

 

mam pytanie co mogło spowodować taką dziwną narośl na pyszczku Neonka. Starałam sie zrobić jak najlepsze zjęcie.

Narośl ma kształt kulki, o mleczno białym zabarwieniu i rośnie. Neonek nie wykazuje żadnych dziwnych objawów pływa pobiera pokarm tak jakby mu nic nie było. Jednak inni przedstawiciele ławiczki która jest na chwilę obecną doszczętnie ogałacana przez ospę rybią odganiają go.

 

Czy można mu jakoś pomoc?

post-8292-13685162369601_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pogrzebałem net i szczerze ci powiem że znalazłem kilka tematów takich samych jak Twój bez odpowiedzi. Ciężka sprawa. Osobiście wyłowił bym rybę i sprawdził czy jest to twarde czy miękkie. Jeśli w miarę miękkie, to spróbował bym to zdrapać i rywanolem przetrzeć. Potem zrobić mu kąpiel w rywanolu. Zawsze można zaryzykować. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Nowotwory o łagodnym charakterze, typu nabłoniaków czy brodawczaków wywołane są przez wirusy.Występują na skórze w okolicach otworu gębowego i nasady płetwy ogonowej. Bardzo ciężko stwierdzić w domowych warunkach co to za nowotwór i dlatego ciężko też go wyleczyć.

Można próbować lekami przeciwgrzybicznymi lub Sera baktopur direct.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na tzw. "rakowatość". Jeśli tak to niestety sprawa z gruntu przegrana :(

Bardzo ciężko stwierdzić w domowych warunkach co to za nowotwór i dlatego ciężko też go wyleczyć.

Można próbować lekami przeciwgrzybicznymi lub Sera baktopur direct.

W niedomowych też... sensownym badaniem byłoby bad. histopatologiczne, czego przyżyciowo jak i pośmiertnie nikt u neona za 3 pln robić nie będzie. Jeśli mówimy już o nowotworach to słowo leczenie jest tu trochę na wyrost, zarówno antybiotyki jak i leki p/grzybicze stosować można przy wtórnych powikłaniach lub zapobiegawczo ale na pewno nowotworu nam nie wyleczą :(
Link to comment
Share on other sites

Tekst z ulotki:

 

Sera baktopur - kuracja wodna przeciw gniciu pyska i płetw oraz infekcjom bakteryjnym.

Oznakami infekcji bakteryjnej są biało-szarawe plamki na skórze, także infekcje okolicy odbytu i krawędzi płetw. Dodatkowymi objawami są: wystrzępienie płetw, rozdęcie powłok brzusznych, wytrzeszczone oczy, puszysty nalot w okolicy pyska, biało-szare guzki na głowie i płetwach, niespokojne pływanie przy dnie akwarium, białe krawędzie płetw, a czasami całkowite ich zniszczenie.

 

Instrukcja stosowania:

Wstrząsnąć przed użyciem

pierwszy dzień -22 krople lub 1 ml na każde 20 litrów wody

drugi dzień - przerwa

trzeci dzień - 22 krople lub 1 ml na każde 20 litrów.

Sera baktopur jest dostępny w butelkach o pojemności 50 ml., 100 ml i 500 ml. W pojemnikach 100 ml i 500 ml końcówka wylotowa nie może być używana jako kroplomierz. Podczas kuracji nie filtrować wody przez węgiel aktywny. Obficie napowietrzać. Po zakończeniu leczenia zaleczamy częściową wymianę wody i/lub filtrację przez Sera super carbon. W celu wzrostu odporności na choroby, powinna być przeprowadzona kuracja przy pomocy Sera fishtamin.

Skład:

100 ml Sera baktopur zawiera

akryflawina 209,7 mg

błękit metylenowy 4,95 mg

glikol fenylu 0,6 g

woda destylowana dopełnienie do 100 ml

 

Nie może być stosowany dla zwierząt przeznaczonych do konsumpcji dla ludzi.

Trzymać w zamknięciu pod kluczem i z dala od dzieci i zwierząt. Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 C) z dala od światła.

Do wszystkich akwariów słodkowodnych. W przypadku akwariów morskich użyj Sera baktopur tylko w osobnym zbiorniku. Podczas stosowania Sera baktopur nie mogą być używane preparaty innych producentów

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...