Skocz do zawartości

Żarówki energooszczędne


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś żarówki energooszczędne we własnoręcznie zrobionej pokrywie. Sprawowały się dobrze. U Ciebie może być problem z przedostawaniem się wilgoci do żarówek.

Kurczę... :( Nie chce mi się bawić w stateczniki, oprawki i kabelki :zamieszany: Zesztą nie wiem czy zrobiłabym to jak należy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zamiast świetlówek używa może żarówek o temperaturze ok. 6500K? Chcę dołożyć jeszcze jedno światełko w swoim akwa ale nie mam za bardzo już miejsca pod pokrywą...

Nie bardzo rozumiem czy chcesz dołożyć żarówkę 6500K(bo piszesz,że nie masz miejsca),czy chcesz wymienić standardową 2700K na 6500K?

I wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zamiast świetlówek używa może żarówek o temperaturze ok. 6500K? Chcę dołożyć jeszcze jedno światełko w swoim akwa ale nie mam za bardzo już miejsca pod pokrywą...

Nie bardzo rozumiem czy chcesz dołożyć żarówkę 6500K(bo piszesz,że nie masz miejsca),czy chcesz wymienić standardową 2700K na 6500K?

I wtedy to ma sens.

Chcę dołożyć 6500. W standardzie miałam 6500, ale wymieniam ją za 2 dni na nową, mam do tego moduł 8000K z przodu i chciałam coś na tył dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czasem łatwiej zamontować statecznik i t5 niż porządnie uszczelnić żarówkę energooszczędną. Tym bardziej że taka żarówka będzie ściągała roslinki w jedną (swoją stronę)... znając Twoje wymagania pewno w końcu zacznie Ci to przeszkadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czasem łatwiej zamontować statecznik i t5 niż porządnie uszczelnić żarówkę energooszczędną. Tym bardziej że taka żarówka będzie ściągała roslinki w jedną (swoją stronę)... znając Twoje wymagania pewno w końcu zacznie Ci to przeszkadzać ;)

Właśnie dziś posadziłam nowe roślinki i są narazie pochylone co niezwykle mnie irytuje ;):lol:

Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/swietlowka-zarowka-13 ... 86928.html tylko trzeba jeszcze coś takiego w co się wkłada żarówkę :zamieszany: Jak to się nazywa? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzonek mocujący E27 ... widzę że ma silikonową uszcelkę bryzgosczelną. hmmm ciekawa sprawa, takie coś jest niezłe jako światło 'przeddzienne'. Tylko zastanów się jeszcze nad jedym, masz wiatraczek zainstalowany w pokrywie? Zważ na to że im więcej elementów grzejnych nad wodą tym ciężej w lecie chłodzić powierzchnie wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzonek mocujący E27 ... widzę że ma silikonową uszcelkę bryzgosczelną. hmmm ciekawa sprawa, takie coś jest niezłe jako światło 'przeddzienne'. Tylko zastanów się jeszcze nad jedym, masz wiatraczek zainstalowany w pokrywie? Zważ na to że im więcej elementów grzejnych nad wodą tym ciężej w lecie chłodzić powierzchnie wody...

Wiem, wiem. Przydałby się taki z komputera. To już sama nie wiem na prawdę... :zamieszany: Chyba narazie dam sobie siana ze światłem, jeśli zauważę, że roślinki marnieją to wtedy o tym pomyślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

Chyba na razie dam sobie siana ze światłem, jeśli zauważę, że roślinki marnieją to wtedy o tym pomyślę ;)

 

Bardzo dobry pomysł,po co zmieniać coś co funkcjonuje.

U mnie przy 0.4W/L 3x 2700K i jednej 6500K rośliny sobie dobrze radzą i nie widzę powodu żeby coś zmieniać/dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...