Skocz do zawartości

Zacier i takie tam do bimbrowni Co2


Jared
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam akwarium 40l i nie mam pojęcia jakich butelek użyć i jakiego zacieru, przed chwilą dotarła do mnie paczka z całym okablowaniem do bimbrowni.

Daję zdjęcie tego całego okablowania.

Dołączona grafika

Teraz pytanka:

1.Jakich butelek powinienem użyć przy tej bimbrowni. Jaka do zacieru, Jaka do czystej wody ?

2.Jakie proporcje zacieru, żeby było dobrze przy takim litrażu ?

3.Tam przy tym okablowaniu jest taki pojemnik przy zakrętce, mam pytanie odnośnie tego pojemniczka. Czy To jest licznik bąbelków ?? Czy do niego trzeba nalać wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakretke z jednym wezykiem nakrecasz na butelke z zacierem a ta druga nakretke do butelki z czysta woda

Butelki wez 1,5 litrowe

 

Zacier jaki ja robie to

500g cukru

75g drozdzy 3/4 kostki

500ml wody

 

Wsyp cukier do garnka zalej gotujaca woda i mieszaj az sie rozpusci. Odstaw do ostygniecia.

Temperatura musi byc ponizej 40 stopni bo juz w 40 stopniach bakterie w drozdzach gina

Jak woda ostygla to rozkrusz drozdze w miseczce i wsyp kilka lyzeczek cukru.

Ugniataj to az sie rozpusci i wlej do butelki oraz zalej woda ta z cukrem.

Nakrecasz korkiem z jednym wezykiem.

Do drugiej butelki 1,5 litrowej wlej litr wody i zakrec druga nakredka

Teraz gdzies z godzine i zacznie dzialac :)

 

Nie mam pojecia po co ten reduktor. Ja mam zaworek przeciw zwrotny tylko

 

PS

Dżordan jak kazdy by odsylal wszystkich do wujka google to po co to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza zasada bimbrowania mówi o proporcji 1410

 

1000 g wody czyli litr

400g cukru

10g czyli 1/10 kostki (jak bedzie więcej to może za ostro ruszyć i zagazować ryby)

 

niektóre źródła polecają jeszcze dodać łyżeczkę sody oczyszczonej dla złagodzenia przebiegu fermentacji.

 

Całość powinna ruszyć po około 2 godzinach od wymieszania.

 

U mnie taki zestaw chodził przez 7 dni - potem wydajność już spadała poniżej moich oczekiwań (akwarium 120 litrów)

 

Do 40 litrowego akwarium chyba trzeba by było odpowiednio zmniejszyć ilości bo u mnie przez pierwsze dwa - trzy dni test CO2 wskazywał na stężenie nieco wyższe od optymalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...